Redakcja Polska

Kampania BohaterON. Prezes Polskiego Radia: naszym obowiązkiem jest przypominanie o poświęceniu Powstańców

29.07.2022 17:17
Po raz 7. zainaugurowano ogólnopolską kampanię społeczno-edukacyjną "BohaterON - włącz historię!" W jej trakcie każdy może okazać pamięć powstańcom warszawskim i realnie im pomóc. Polskie Radio od początku jest partnerem medialnym kampanii.
Obowiązkiem Polskiego Radia jako nadawcy publicznego jest przypominanie o poświęceniu Powstańców Warszawskich
Obowiązkiem Polskiego Radia jako nadawcy publicznego jest przypominanie o poświęceniu Powstańców WarszawskichPAP/Radek Pietruszka

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśliła, że obowiązkiem rozgłośni, jako nadawcy publicznego, jest przypominanie o poświęceniu powstańców warszawskich. - Dzięki tym ludziom, którzy ginęli, którzy się poświęcali, jako bardzo młodzi chłopcy, młode dziewczyny, jesteśmy tu, gdzie jesteśmy, mówimy po polsku, żyjemy w wolnym kraju, możemy sami o sobie decydować - powiedziała prezes Polskiego Radia.

- Ten scenariusz teraz, który się dzieje za naszą wschodnią granicą, pokazuje jak mogłoby być, gdyby nie nasi Powstańcy - powiedziała Agnieszka Kamińska.

Prezes Polskiego Radia dodała, że nadawca angażuje się w akcję, a bycie partnerem medialnym to wielki zaszczyt. Jak przypomniała, w ubiegłym roku zespół Polskiego Radia otrzymał nagrodę srebrnego BoheterONa. - To dowodzi, że jest to angażowanie się z wielką radością, z wielkim wkładem merytorycznym i przede wszystkim z wielkimi sercami poświęconymi kultywowaniu pamięci o tych, którzy ginęli za Polskę - podkreśliła Agnieszka Kamińska.

Posłuchaj
00:25 11865837_2.mp3 Prezes Polskiego Radia A. Kamińska o tegorocznej akcji "BohaterON - włącz historię!" (IAR)

Ogólnopolska kampania "BohaterON - włącz historię"

Na antenach Polskiego Radia będzie można usłyszeć spot promujący tegoroczną edycję akcji. Ogólnopolska kampania "BohaterON - włącz historię" rozpocznie się 1 sierpnia, w 78. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Tegoroczna edycja BohaterONu ma nowy, bezpłatny, wirtualny wymiar. W ramach projektu Dumni z Powstańców powstała specjalna strona internetowa, na której każdy będzie mógł zamieścić własny wpis, wyrazić wdzięczność powstańcom warszawskim za pomocą słów, zdjęć, filmów. Będzie można też oznaczyć swoje miasto i zaprosić innych do udziału w kampanii w mediach społecznościowych.

Akcja potrwa 63 dni w nawiązaniu do czasu trwania Powstania Warszawskiego. Po 2 października możliwość dodawania wpisów zostanie zamknięta aż do 1 sierpnia następnego roku.

IAR/PR24/dad

Wołodymyr Zełenski w porcie w Czarnomorsku. "Jesteśmy gotowi na eksport ukraińskiego zboża"

29.07.2022 13:40
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził port w Czarnomorsku w pobliżu Odessy, gdzie trwa załadunek zboża na statek, który ma być pierwszą jednostką wypuszczoną z ukraińskich portów po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Po układzie podpisanym przez Ukrainę, Rosję, Turcję i ONZ, eksport ukraińskiego zboża ma znowu stać się możliwy.

Belgia: Polacy trzecią mniejszością narodową we Flandrii

29.07.2022 14:00
Polacy trzecią mniejszością narodową we Flandrii, regionu na północy Belgii, gdzie mówi się po niderlandzku. Tak wynika z danych flamandzkiego urzędu statystycznego. Te dane wskazują też, że 10 procent mieszkańców Flandrii to obcokrajowcy. Niemal dwie dekady temu było to zaledwie 5 procent - donosi korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.

Polski program rekompensat dla operatorów pocztowych. Jest decyzja KE

29.07.2022 14:51
Komisja Europejska zatwierdziła polski program rekompensat dla operatorów pocztowych w wysokości 3 milionów 400 tysięcy euro.