Redakcja Polska

"Nie zamierzam ze sobą nic zabierać". Monika Morgan o zaczynaniu od nowa po powrocie z Wielkiej Brytanii

17.02.2024 15:00
- W Wielkiej Brytanii mieszkam od 18 lat. Jako studentka anglistyki szukałam osoby, z którą mogłabym rozmawiać po angielsku z brytyjskim akcentem. Tak poznałam mojego przyszłego męża. Po studiach przeprowadziłam się do Anglii i zamieszkaliśmy razem na wsi – mówi Monika Morgan.
Audio
  • Z Moniką Morgan o zaczynaniu od nowa po powrocie z Wielkiej Brytanii rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Monika Morgan po 18 latach życia  w Wielkiej Brytanii zdecydowała się na powrót do Polski.
Monika Morgan po 18 latach życia w Wielkiej Brytanii zdecydowała się na powrót do Polski.Foto. arch. prywatne Moniki Morgan

Przełomowy był grudzień 2023 roku. Zdecydowaliśmy z mężem, że po 18 latach wspaniałego małżeństwa jednak się rozstaniemy. Jesteśmy dobrymi przyjaciółmi ale nasze uczucie gdzieś się skończyło. Przepłakałam całą noc, zastanawiając się co zrobić z własnym życiem. Ponieważ w Polsce mam jeszcze mamę podjęłam decyzję o powrocie do kraju. Co więcej, nie zamierzam ze sobą nic zabierać, chce zacząć wszystko od początku. Urządzić na nowo swoje życie i mieszkanie w Polsce - przybliża Monika Morgan.

Powrót do ojczyzny zaplanowałam na koniec lipca 2024 r. Pracuję jako nauczycielka w brytyjskiej szkolę, chcę zamknąć rok i pożegnać się z moimi uczniami. I przyznaje, że kwestia pracy po powrocie do Polski najbardziej mnie stresuje. Mam skończone studia licencjackie, co w Anglii nie miało znaczenia, za to w Polsce bardzo ogranicza moje możliwości pracy w szkolnictwie właściwie do najmłodszych klas. Poza tym wyjechałam od razu po studiach i zupełnie nie wiem jak wygląda polski rynek pracy – wyjaśnia gość audycji Kierunek Polska.

Z Moniką Morgan, o zaczynaniu od nowa po powrocie z Wielkiej Brytanii, rozmawiała Małgorzata Frydrych.

 

Zdjęcie polskiego licealisty zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie NASA

15.02.2024 15:31
Fotografia wykonana przez 17-letniego Antoniego Zegarskiego została wyróżniona w prestiżowym konkursie NASA, "Astronomy Picture of the Day". Zdjęcie zrobione przez licealistę z Grodziska Mazowieckiego przedstawia styczniową pełnię księżyca, nazywaną także Wilczą Pełnią, w otoczeniu wyjątkowo wyglądających oraz symetrycznie układających się chmur.

Polonika zaczyna nabór do programu "Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą – wolontariat. Edycja 2024"

15.02.2024 18:14
Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą Polonika po raz szósty ogłasza konkurs w ramach programu "Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą – wolontariat. Edycja 2024". Program wspiera zaangażowanie społeczne w ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego poza granicami kraju.

85 lat temu urodził się Czesław Niemen, legenda polskiej piosenki, charyzmatyczny wokalista i kompozytor

16.02.2024 13:32
Zmarły w 2004 r. multiinstrumentalista i autor tekstów komponował utwory rockowe i jazzowe, był prekursorem big-beatu. Był jednym z najwybitniejszych polskich twórców i artystą bijącym wszelkie rekordy popularności.