Redakcja Polska

Spotkanie Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Lwowie

06.05.2023 11:50
Spotkania Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku są okazją do pogłębienia wiedzy, ale również pełnią rolę integracyjną polskiego środowiska we Lwowie.
Audio
  • Lwowskie spotkania seniorów tradycyjnie odbywają się w katedrze lwowskiej. Relacja Wojciecha Jankowskiego [posłuchaj]
Spotkanie  Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Lwowie
Spotkanie Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we LwowieFoto: Wojciech Jankowski/PRdZ

Lwowskie spotkania seniorów tradycyjnie odbywają się w katedrze lwowskiej. Na spotkanie wielkanocne do katedry przybyli członkowie organizacji, duchowni, konsul Natalia Rudczyk i goście z Polski – przedstawiciele fundacji, które przywiozły dary.

Spotkania Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku są okazją do pogłębienia wiedzy, ale również pełnią rolę integracyjną polskiego środowiska we Lwowie. - To jedyne miejsce, gdzie możemy się spotkać, po polsku porozmawiać. Takie spotkanie jak dziś za serce chwyta i do łez doprowadza – powiedziała Teresa Gregorian, członkini KUTW.


Spotkanie  Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Lwowie Spotkanie Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Lwowie   Foto: Wojciech Jankowski/PRdZ

Dary dla słuchaczy Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przywiozły Fundacja Bratnia Dusza i Fundacja Emes i Przyjaciele. Największą nagrodą dla nich jest widzieć wdzięczność. - Nie ma piękniejszego widoku, niż błysk w oku, niż przytulenie, niż zwykłe słowo „dziękuję” – najpiękniejsze słowo na świecie – powiedziała Iwona Romaniak, prezes Fundacji Bratnia Dusza.

Na zakończenie serdecznego spotkania wszyscy obecni otrzymali dary z Polski.

 

Wojciech Jankowski

Jan Dziedziczak: Parady Polskości są wspaniałą manifestacją patriotyzmu

06.05.2023 11:05
W Wilnie odbywa się Parada Polskości. Wydarzenie organizowane jest każdego roku z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Podczas mszy koronacyjnej Karola III zabrzmiał utwór brytyjsko-polskiej kompozytorki

06.05.2023 15:39
Roxanna Panufnik została poproszona przez króla Karola III, by napisać "Sanctus". Była jedną z dwanaściorga wybranych do tego kompozytorów.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja we Lwowie

07.05.2023 10:00
Pomimo trwającej pełnowymiarowej wojny na Ukrainie, środowisko polskie i konsulat we Lwowie postanowili uczcić rocznicę uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. Tradycyjnie tego dnia Polacy składają kwiaty pod pomnikiem Adam Mickiewicza.