Muzyka

Gotye pokrył się w Polsce platyną w jeden dzień!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 14:00
7 lutego do polskich sklepów trafił album "Making Mirrors" belgijsko-australijskiego songwritera i w niespełna 24 godziny sprzedał się w ponad 30 tysiącach egzemplarzy.
Audio

Gotye to muzyk, od lat znany i ceniony na Antypodach, ale dopiero latem zeszłego roku został odkryty przez polską publiczność. Wszystką za sprawą ultraprzebojowej piosenki "Somebody That I Used To Know", której refren zapewnił artyście międzynarodową popularność i porównania do Stinga oraz Petera Gabriela.

W serwisie Youtube, od którego zaczęła się ogólnoświatowa kariera przeboju, doczekał się on już blisko 65 milionów odsłon.  Królował też w zeszłym roku w wielu rankingach, m.in. utrzymując się przez kilkanaście tygodni na szczycie Trójkowej Listy Przebojów.

Według wydawcy "Making Mirrors" nowa (czwarta w dorobku!) płyta Gotye to eklektyczna mieszanka dubu, Motown soulu, synth-folku, art-rocka, world music i wielu innych, równie zaskakujących inspiracji.

materiały prasowe / mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ray Wilson: Między Abbą, a Dylanem

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 16:14
- Nie miałem wyjścia. Otworzyłem usta i zacząłem śpiewać. Musiałem zostać muzykiem – mówił w rozmowie z Eweliną Grygiel były wokalista Genesis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta U2 z cegieł muru berlińskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 16:53
Dziś (1 grudnia) polska premiera filmu "From The Sky Down", opowiadającego historię albumu "Achtung Baby". Przypominamy klika szczegółów związanych z tą płytą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szwedzi dziękują za płacenie abonamentu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 07:59
- Jeśli nie zapłacisz, to dostaniesz karę – to najczęstszy przekaz kampanii mających zwiększyć ściągalność abonamentu. Zupełnie inną drogę poprawienia finansów państwowych mediów wybrały władze w Sztokholmie.
rozwiń zwiń