X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Zucchero w Warszawie (wywiad)

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2011 07:00
Koncert legendy włoskiego rocka odbył się na stołecznym Torwarze. Z tej okazji przypominamy wywiad, którego Zucchero udzielił dziennikarzowi radiowej Jedynki.
Audio

W Warszawie Zucchero promował swoją ostatnią płytę zatytułowaną "Chocabeck". O krążku muzyk opowiedział w "Muzycznej Jedynce".

- "Chocabeck" to album, który jest mocno zakorzeniony w mojej ziemi. To płyta koncept opowiadająca o jednym dniu życia w naszej wiosce, o jednej niedzieli od świtu do nocy - opowiadał gość Adama Dobrzyńskiego.

Płyta, na której Zucchero zaśpiewał o powrocie do prostych wartości i zanikającej ludzkiej solidarności, ukazała się jesienią ubiegłego roku. W nagraniach wzięły udział znaczące postacie muzycznego show-biznesu, m.in. lider amerykańskiej grupy Beach Boys.

- Fanem Beach Boysów byłem od zawsze. To była jedyna amerykańska formacja mogąca konkurować z The Beatles. Briana Wilsona spotkałem w studiu w Los Angeles, gdzie pracował po sąsiedzku. Daliśmy mu posłuchać przygotowanego materiału i w efekcie Brian znalazł się na mojej płycie - opowiadał w Jedynce Zucchero.

Więcej w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

Zucchero to bezsprzecznie największa gwiazda włoskiej muzyki. Razem z Erosem Ramazzottim i Laurą Pausini są ewenementem, bo czy nagrają płytę w języku włoskim czy angielskim, cieszy się ona równie wielkim zainteresowaniem na całym świecie.

Zucchero rozpoczynał karierę jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy współtworzył grupy Le Nuove Luci, Sugar & Daniel oraz Sugar & Candies.

W 1981 roku jako wokalista wygrał pierwszą nagrodę na festiwalu w Castrocaro, a w latach 1982 i 1983 uczestniczył w festiwalu Sanremo. W 1983 roku dał się poznać szerszej publiczności, debiutując jako solista albumem "Un po' di Zucchero".

Przełomem okazał się album "Blue's" z 1987 roku. To na nim znalazł się utwór "Senza una donna", który w nowej wersji, w roku 1991 zarejestrowany wspólnie z Paulem Youngiem, stał się światowym przebojem. Od tamtego momentu popularność artysty nie przemija, a najlepszym tego dowodem jest płyta "Chocabeck", wydana z końcem ubiegłego roku.

 

Czytaj także

Lubi uganiać się za okoniem

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2011 11:00
Krzysztof Daukszewicz opowiedział w Jedynce jak życie na Mazurach wpływa na jego piosenki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na "setkę" jest najlepiej

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2011 18:00
Wojciech Waglewski przekonywał w Muzycznej Jedynce, że piosenki nagrywane w studiu przez muzyków grających ze sobą jednocześnie mają więcej duszy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy nie są zainteresowani kulturą

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 18:58
Goście jedynkowej "Debaty" zastanawiają się nad tym, jak rozwiązać problemy polskiej kultury.
rozwiń zwiń