X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: drobni przedsiębiorcy wystąpili do władz z krytyką nowych przepisów

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 20:30
Białoruska organizacja społeczna ”Perspektywa”, skupiająca drobnych przedsiębiorców, wystąpiła do prezydenta i Rady Ministrów z ostrą krytyką obowiązującego od 1 stycznia dekretu dotyczącego certyfikacji towarów, apelując do rządu o "powrót na drogę rozumu".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Depositphotos

Od 1 stycznia 2016 roku białoruscy przedsiębiorcy są zobowiązani sprzedawać towary przemysłu lekkiego państw Unii Celnej tylko pod warunkiem posiadania dokumentacji potwierdzającej, że pochodzą z legalnego źródła i są bezpieczne dla konsumentów. Przedsiębiorcy twierdzą jednak, że rosyjscy dostawcy, u których kupuje towar większość handlarzy, nie wystawiają takich dokumentów na małe partie towarów albo je fałszują. Sprzedawcom, którzy nie mają certyfikatów, grożą zaś kary i konfiskaty.

Protesty na targowiskach

Według ”Perspektywy” od początku roku wstrzymało przez to pracę ”90 proc. punktów handlowych i targowisk Republiki Białoruś” oraz ”nastąpiło załamanie detalicznego rynku konsumenckiego”.
W oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek na swojej stronie organizacja oceniła, że doszło do tego z powodu lekceważącej postawy urzędników, którzy nie przywiązywali należytej uwagi do sytuacji i zignorowali wielokrotne propozycje społeczności przedsiębiorców.

- Jesteśmy przekonani, że puste targowiska i punkty handlowe są najlepszym dowodem niekompetencji organów państwowych i błędnej polityki zarządzania małym biznesem na Białorusi. W obecnej sytuacji jest to droga głupoty, inaczej nie można tego nazwać, gdyż w okresie kryzysu bez środków do życia zostało w gospodarce 500 tys. osób – podkreśliła ”Perspektywa”, dodając, że podana liczba obejmuje przedsiębiorców, ich rodziny oraz osoby od nich zależne.

Autorzy oświadczenia zaapelowali do rządu o "powrót na drogę rozumu i podjęcie póki czas odpowiednich decyzji z uwzględnieniem opinii samych przedsiębiorców”.

Wymóg certyfikacji miał początkowo obowiązywać od 1 stycznia 2013 r., ale w związku z niezadowoleniem przedsiębiorców jego wejście w życie odraczano.

PAP/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

bialorus.polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UE zawiesiła sankcje wobec Łukaszenki i urzędników reżimu

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 20:50
Państwa UE zawiesiły w czwartek na cztery miesiące sankcje wobec przedstawicieli władz Białorusi. Decyzję podjęto w kontekście poprawy stosunków UE z tym krajem. Zawieszenie restrykcji obejmuje m.in. Aleksandra Łukaszenkę. W piątek akty prawne dotyczące zawieszenia sankcji wobec Białorusi zostały opublikowane w unijnym Dzienniku Urzędowym. Obowiązują od soboty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka: Białoruś nie odejdzie od swego systemu państwa socjalnego

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 23:57
Białoruś nie zamierza burzyć swego systemu państwa socjalnego – oświadczył we wtorek 17 listopada Alaksandr Łukaszenka na spotkaniu z szefem misji Międzynarodowego Funduszu Walutowego w tym kraju Peterem Dolmanem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś chce 3 mld dol. kredytu z MFW. "Jeśli nas nie poprą, nie będzie to tragedia"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 23:59
Białoruś powinna uwzględniać przede wszystkim własne interesy narodowe przy uzgadnianiu programów finansowych z MFW – oświadczył we wtorek Aleksander Łukaszenka. Premier Andrej Kabiakou poinformował, że rząd negocjuje z MFW kredyt wysokości 3 mld USD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: dla gospodarki to był rok straconych szans

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2016 06:00
Mijający rok dla Białorusi był okresem zaprzepaszczonych możliwości. Pokazał też, jak bardzo białoruska gospodarka jest uzależniona od rosyjskiej. Pisze o tym niezależny portal internetowy ”Nawiny” w artykule podsumowującym 2015 rok.
rozwiń zwiń