X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: jednostka, która zajmowała Krym, atakowała Gruzję, ćwiczy przy polskiej granicy

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 13:56
Na poligonie pod Brześciem,w pobliżu polskiej granicy rozpoczęły się ćwiczenia wojsk desantowych Białorusi i Rosji. W manewrach uczestniczy około 450 żołnierzy z obu krajów i 70 jednostek techniki wojskowej.
Audio
  • Rosyjski komandosi pod Brześciem. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Z Rosji na manewry przybyło około 100 komandosów. Są to żołnierze z mieszczącej się w Pskowie 76. desantowo-szturmowej dywizji Rosji. Media zwróciły uwagę, że żołnierze z tej jednostki walczyli między innymi w wojnach czeczeńskich, brali udział w interwencji zbrojnej w Gruzji i zajęciu ukraińskiego półwyspu Krym.

Gazeta "Sowietskaja Biełorussija” informuje, że rosyjscy komandosi przywieźli ze sobą nowe indywidualne komplety wyposażenie komandosów o nazwie "Ratnik” oraz swoje spadochrony. Uzbrojenie i technikę wojskową udostępniła białoruska armia. 

Według założeń manewrów białoruscy i rosyjscy żołnierze mają za zadanie wykryć, zablokować, a następnie zniszczyć nielegalne formacje zbrojne umownego przeciwnika. Komandosi będą trenować strzelanie z broni i przeprowadzanie desantu. Celem ćwiczeń ma być dalszy rozwój współpracy wojskowej i doskonalenie wojskowych nawyków.

Podobne rosyjsko-białoruskie manewry na poligonie pod Brześciem odbywały się rok temu.

IAR/agkm

INFORMACJE O BIAŁORUSI: RAPORT BIAŁORUŚ >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dowództwo NATO w Szczecinie? "Jesteśmy jednym z kluczowych państw dla bezpieczeństwa świata"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 22:05
"Decyzja o nowych strukturach dowódczych NATO ma zapaść na szczycie Sojuszu w lipcu" - zapowiedział  w Szczecinie dowódca sił NATO w Europie generał Curtis Scaparrotti. O znaczeniu wizyty gen. Scaparrottiego mówił w audycji Północ-Południe ekspert ds. obronności Maciej Milczanowski z Fundacji Pułaskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Van Herpen: Putin chce zostać "Władimirem Wielkim", ma obsesję na punkcie Ukrainy i plan restytucji ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 15:07
To ostatnia szansa prezydenta Rosji, aby stać się Władimirem Wielkim i by odrodzić ZSRR w jego ”słowiańskim” jądrze – z Ukrainą, Białorusią – Putin, jak kot na mysz, cierpliwie wyczekuje na okazje, plany są gotowe - mówi portalowi PolskieRadio.pl znawca Rosji, Marcel Van Herpen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktywista ścigany przez Białoruś. ”KGB chciało mnie zwerbować”. Teraz Mińsk chce jego ekstradycji

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 06:00
Aliaksiej, tak jak jego ojciec, brał udział w akcjach niezależnej białoruskiej demokratycznej opozycji. Miał firmę, drukował ulotki i naklejki na  demonstracje. Pewnego dnia odwiedzili go dwaj panowie z KGB. Po tym całe jego życie legło w gruzach.
rozwiń zwiń