Raport Białoruś

Białoruś: jednostka, która zajmowała Krym, atakowała Gruzję, ćwiczy przy polskiej granicy

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 13:56
Na poligonie pod Brześciem,w pobliżu polskiej granicy rozpoczęły się ćwiczenia wojsk desantowych Białorusi i Rosji. W manewrach uczestniczy około 450 żołnierzy z obu krajów i 70 jednostek techniki wojskowej.
Audio
  • Rosyjski komandosi pod Brześciem. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Z Rosji na manewry przybyło około 100 komandosów. Są to żołnierze z mieszczącej się w Pskowie 76. desantowo-szturmowej dywizji Rosji. Media zwróciły uwagę, że żołnierze z tej jednostki walczyli między innymi w wojnach czeczeńskich, brali udział w interwencji zbrojnej w Gruzji i zajęciu ukraińskiego półwyspu Krym.

Gazeta "Sowietskaja Biełorussija” informuje, że rosyjscy komandosi przywieźli ze sobą nowe indywidualne komplety wyposażenie komandosów o nazwie "Ratnik” oraz swoje spadochrony. Uzbrojenie i technikę wojskową udostępniła białoruska armia. 

Według założeń manewrów białoruscy i rosyjscy żołnierze mają za zadanie wykryć, zablokować, a następnie zniszczyć nielegalne formacje zbrojne umownego przeciwnika. Komandosi będą trenować strzelanie z broni i przeprowadzanie desantu. Celem ćwiczeń ma być dalszy rozwój współpracy wojskowej i doskonalenie wojskowych nawyków.

Podobne rosyjsko-białoruskie manewry na poligonie pod Brześciem odbywały się rok temu.

IAR/agkm

INFORMACJE O BIAŁORUSI: RAPORT BIAŁORUŚ >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dowództwo NATO w Szczecinie? "Jesteśmy jednym z kluczowych państw dla bezpieczeństwa świata"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 22:05
"Decyzja o nowych strukturach dowódczych NATO ma zapaść na szczycie Sojuszu w lipcu" - zapowiedział  w Szczecinie dowódca sił NATO w Europie generał Curtis Scaparrotti. O znaczeniu wizyty gen. Scaparrottiego mówił w audycji Północ-Południe ekspert ds. obronności Maciej Milczanowski z Fundacji Pułaskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Van Herpen: Putin chce zostać "Władimirem Wielkim", ma obsesję na punkcie Ukrainy i plan restytucji ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 15:07
To ostatnia szansa prezydenta Rosji, aby stać się Władimirem Wielkim i by odrodzić ZSRR w jego ”słowiańskim” jądrze – z Ukrainą, Białorusią – Putin, jak kot na mysz, cierpliwie wyczekuje na okazje, plany są gotowe - mówi portalowi PolskieRadio.pl znawca Rosji, Marcel Van Herpen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktywista ścigany przez Białoruś. ”KGB chciało mnie zwerbować”. Teraz Mińsk chce jego ekstradycji

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 06:00
Aliaksiej, tak jak jego ojciec, brał udział w akcjach niezależnej białoruskiej demokratycznej opozycji. Miał firmę, drukował ulotki i naklejki na  demonstracje. Pewnego dnia odwiedzili go dwaj panowie z KGB. Po tym całe jego życie legło w gruzach.
rozwiń zwiń