X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: kilkanaście tysięcy ludzi na Dniu Polskim w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 18:24
Wieczorny koncert zespołu "Golden Life" na Placu Wolności w białoruskiej stolicy stał się kulminacją obchodów Dnia Polski w Mińsku. Wcześniej widzowie mogli posłuchać muzyki Stanisława Moniuszki, obejrzeć barwny pochód krakowskiego Lajkonika czy obejrzeć wystawę, poświęconą 15 leciu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Audio
  • Dzień Polski. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Dzień Polski w Mińsku
Dzień Polski w MińskuFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Cezary Karpiński, dyrektor Instytutu Polskiego w Mińsku, powiedział Polskiemu Radiu, że w sumie na wszystkich imprezach było prawdopodobnie kilkanaście tysięcy ludzi.

- Chcielibyśmy zachęcić takimi projektami Białorusinów, żeby do nas przyjeżdżali. Te kontakty środowisk młodzieżowych, artystów czy po prostu turystów, one się rozwijają - mówi dyrektor Cezary Karpiński.

Białoruscy czytelnicy tłumnie przybyli na spotkanie z pisarzem Januszem Wiśniewskim, który przez ponad dwie godziny podpisywał tłumaczenia swoich książek.

- Bardzo się cieszę, że większość z nich prosi, aby im wpisy robić po polsku. Co jest pewną nowością, bo dziewięc lat temu tak nie było - powiedział pisarz.

- Wtedy prawie wszystkie wpisy robiłem po rosyjsku. Teraz większość ludzi prosi, aby robić to po polsku, co jest jakąś taką ewolucją dziwną dla mnie, ale bardzo miłą jako dla Polaka - powiedział Janusz Wiśniewski. Dodał, że już niedługo pojawi się pierwsze tłumaczenie jego książki na język białoruski.

IAR/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Czaputowicz: likwidowanie krzyży w Kuropatach na Białorusi to zły sygnał

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 20:36
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz zaapelował do Białorusi o godne upamiętnianie ofiar stalinowskich represji. W uroczysku Kuropaty, na obrzeżach stolicy Białorusi, likwidowane są krzyże upamiętniające tysiące ludzi rozstrzelanych przez NKWD. Lokalne władze leśne tłumaczą to porządkowaniem terenu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działacz: apelujemy do Zachodu, do Polski w sprawie Kuropat

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 13:32
Gdy władze ogłosiły, że trzeba zrobić porządek w Kuropatach i zdemontowano 70-100 krzyży, ludzie zbierają się tam na modlitwę. Białoruski działacz Wiaczesław Siwczyk mówi portalowi PolskieRadio.pl, że Białorusinom potrzebne jest wsparcie Zachodu, zachodnich społeczeństw w obronie tego miejsca pochówku setek tysięcy stalinowskich ofiar. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mińsk: wejście z piłą tarczową i konfiskata sprzętu Biełsatu. Zabrano komputery i dyski

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 19:00
Białoruscy śledczy przeprowadzili we wtorek niespodziewaną rewizję w biurze telewizji Biełsat w Mińsku i skonfiskowali trzy laptopy, dwa komputery i przenośne dyski twarde. Pracownicy Biełsatu uznali przeprowadzoną akcję za represje ze stron władz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes ZPB Andżelika Borys będzie sądzona za Kaziuki

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 21:30
Andżelika Borys - prezes nieuznawanego przez miejscowe władze Związku Polaków na Białorusi - została wezwana na posterunek milicji w Grodnie. Wcześniej została przesłuchana w związku z organizacją na początku marca jarmarku rzemieślników "Grodzieńskie Kaziuki 2019". 
rozwiń zwiń