Raport Białoruś

Białoruś: chora na raka zamiast na operację, trafiła do aresztu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2011 11:00
Białoruska działaczka Tatiana Hreczannikowa miała przejść 20 grudnia operację nowotworu - ale musiała spędzić ten dzień w zamknięciu. Na Białorusi trwa zbiórka pieniędzy na jej leczenie.

Tatianę Hreczannikową zamknięto w areszcie za udział w demonstracji po wyborach. Nie mogła zgłosić się do szpitala na operację, wyznaczoną na 20 grudnia.

Kobieta znajduje się teraz szpitalu, rak wszedł w III stadium zaawansowania i z łagodnej formy przeszedł w złośliwą. Guza u Tatiany Hreczannikowej wykryto jesienią, kilka miesięcy musiała czekać na termin operacji.

Podczas kampanii wyborczej w 2010 roku kobieta pomagała jednemu z kandydatów opozycji: Andrejowi Sannikauowi. 19 grudnia poszła razem z mężem na demonstrację po wyborach – oboje zostali pobici i skazani na areszt.

Kobieta musiała spędzić w więzieniu 15 dni. Tymczasem choroba postępowała.
Białorusini gromadzą obecnie środki na pomoc kobiecie i jej rodzinie.

Na stronie Naviny.by można znaleźć numer konta, na które można wpłacać pieniądze (uwaga; ruble białoruskie)

Na tej stronie podano także e-mail i numer telefonu dla zainteresowanych udzieleniem chorej i jej rodzinie pomocy (00 375 33 314 14 01, jurasnavicki@gmail.com)

agkm, naviny.by

Więcej informacji o Białorusi: "Raport Białoruś"

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Andrzej Poczobut: władza chce "uporządkować" internet

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 16:15
Dziennikarz "Gazety Wyborczej" jest podejrzewany o znieważenie Aleksandra Łukaszenki. Rano do jego domu przyszło KGB, żeby zająć majątek na rzecz odszkodowania dla pokrzywdzonego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Apelacje opozycjonistów skazanych na kolonię karną odrzucone

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2011 00:10
Odrzucenie apelacji oznacza, że wyrok pozostaje w mocy. Krewni Atroszczankaua zapowiedzieli, że będą zaskarżać go w Sądzie Najwyższym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Białoruska modelka wygrała konkurs Benettona. Ale nie wizę...

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2011 08:57
23-letnia Tatsiana Rineyskaya pokonała około 75 tysięcy konkurentów i znalazła się w finale. Jednak na sesję zdjęciową w Londynie nie dotrze – pisze portal Generation.by.
rozwiń zwiń