Raport Białoruś

Łukaszenka wraca do regulowania cen

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2011 09:00
Rząd Białorusi zamierza powrócić do regulowania cen na podstawowe produkty - żywnościowe i przemysłowe - podają media białorusie, powołując się na wypowiedź wicepremiera Anatola Kalinina.

 

Program rządu, który ma być przyjęty do końca roku, przewiduje również podwyżkę płacy minimalnej. Wicepremier Anatol Kalinin powiedział również w czwartek, że możliwe są zmiany w ustawodawstwie, które umożliwią ludziom pracę w więcej niż jednym miejscu pracy.

 

Niedawno prezydent Aleksander Łukaszenka zażądał, by "szalone kształtowanie cen" żywności powstrzymać do grudnia. Ocenił, że przyczyną podwyżek cen jest brak przepisów antymonopolowych. Dwukrotnie też w ostatnim czasie skrytykował zbyt wolnorynkowe jego zdaniem podejście rządu w gospodarce.

Z kolei opozycyjne media zauważają, że kłopoty gospodarcze są wynikiem polityki prowadzonej przez lata oraz podwyżek świadczeń przed wyborami prezydenckimi w grudniu

 

Białoruś przeżyła w tym roku dwie dewaluacje krajowej waluty - rubla. Ceny na towary i usługi rosną systematycznie, inflacja od początku roku przekroczyła 100 procent.

 

PAP, agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Białoruś: studenci rzucili na ladę sześć kilo rubli

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 10:23
W Mińsku studenci zrobili niespodziankę sprzedawczyni w sklepie. Zapłacili za zakupy sześcioma kilogramami białoruskich rubli - papierowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Inflacja na Białorusi przekroczyła 100 procent

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2011 07:00
Ministerstwo gospodarki Białorusi oczekuje, że inflacja w tym roku będzie jeszcze wyższa - osiągnie 120 procent.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rosja znów sprzeda Białorusi tani gaz, zabiera Biełtransgaz

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2011 18:18
Przez następne trzy lata Rosja znowu będzie dotować gospodarkę rosyjską gazem. Mińsk dostanie też kredyt na budowę elektrowni atomowej w Ostrowcu, którą zbudują Rosjanie – 10 mld dolarów. Jednocześnie Moskwa przejęła kluczowego operatora przesyłu gazu na Białorusi – Biełtransgaz.
rozwiń zwiń