Raport Białoruś

Dziś w Warszawie: koncert „Solidarni z Białorusią”!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 00:02
Wśród wykonawców są R.U.T.A., Maleo Reggae Rockers, Vavamuffin, Vinsent. Paula i Karol, Źmicier Wajciuszkiewicz, Recha i Skowyt. Koncert jest gestem solidarności z Białorusinami walczącymi o wolność i demokrację.
Audio
  • Agnieszka Arana-Itturi z Inicjatwy Wolna Białoruś (IAR)
Dziś w Warszawie: koncert Solidarni z Białorusią

Koncert zaczął się o godzinie 19.00 na placu Defilad w centrum Warszawy.

Zobacz także: R.U.T.A. wystąpi z premierowym materiałem po białorusku >>

W zamierzeniu organizatorów impreza ma przypomnieć Polakom, że tuż za wschodnią granicą, kilka godzin drogi od Warszawy, ich sąsiedzi cierpią z powodu dyktatury. Białorusini trafiają do aresztów za swoje poglądy, prasa jest cenzurowana, opozycyjni politycy są torturowani i skazywani na kilkuletnie łagry. - Nawet za Stalina nie stosowano wobec więźniów politycznych tak nikczemnych metod, jak teraz na Białorusi - mówił kilka dni temu jeden z więzionych opozycjonistów, Andrej Sannikau o tym, jak służby specjalne traktowały go w więzieniu.

Impreza, na której tradycyjnie występują polskie i białoruskie grupy muzyczne, ma wesprzeć walczących o swoją wolność Białorusinów, pokazać im, że nie zostają sami ze swoimi problemami, sąsiedzi w Polsce zdają sobie sprawę z ich losu i chcą im pomóc.

 Koncerty „Solidarni z Białorusią”  Inicjatywa Wolna Białoruś organizuje od 2006 roku. W 2011 roku imprezy odbyły są nie tylko w Warszawie, ale też w innych większych polskich miastach. W tym roku koncerty odbyły się już w Szczecinie i w Gdańsku.

 Lista wykonawców koncertu 22 kwietnia w Warszawie:

R.U.T.A. - MALEO REGGAE ROCKERS - HABAKUK - VAVAMUFFIN - PAULA I KAROL - ZMICIER WAJCIUSZKIEWICZ I WZ ORKIESTRA - RECHA - VINSENT - support: SKOWYT

 

agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Vinsent: chciałbym, żeby Białoruś była w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 12:28
Nie wszyscy Białorusini mogą wyjechać do Unii. A tymczasem Polacy i Białorusini są sobie bardzo bliscy. Mamy za sobą wiele lat wspólnej historii - mówi w rozmowie z Raportem Białoruś raper Vinsent. Jego zespół wystąpił na koncercie "Solidarni z Białorusią".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka będzie sądził kultową gwiazdę rocka?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 20:24
“Nie bądź bydłem”, “Uwolnij Białoruś” – takie piosenki oraz ostre słowa bardzo popularnego na Białorusi Siarhieja Michaloka mogły być nie w smak władzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie można śpiewać we własnym kraju, to boli

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2011 15:23
Źmicier Wajciuszkiewicz: Nie mogę występować na Białorusi - to tak, jakby w Polsce Kazik był zabroniony. Nie chciałbym, żebyśmy czekali na wolność 42 lata, jak Libia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

R.U.T.A. z premierowym utworem po białorusku!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 08:20
Na koncercie „Solidarni z Białorusią” legendy polskiego punka z R.U.T.Y zaśpiewają po białorusku materiał z nowej płyty – zapowiadają organizatorzy. Początek imprezy dziś o 19 w Warszawie.
rozwiń zwiń