X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Andrzej Poczobut opuścił areszt. Usłyszał zarzut zniesławienia Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2012 16:34
Andrzej Poczobut powiedział portalowi polskieradio.pl, że przedstawione mu zostały zarzuty powtórnego zniesławienia Aleksandra Łukaszenki. Natomiast zmieniono środek zapobiegawczy - z aresztu tymczasowego na zakaz opuszczania Grodna.
Andrzej Poczobut
Andrzej PoczobutFoto: zpb.org.pl

Andrzej Poczobut opuścił areszt w sobotę po południu. Jak mówił portalowi polskieradio.pl, było to dla niego duże zaskoczenie, był przekonany, że kazano mu się spakować, by zmienił celę.

Dziennikarz i działacz polonijny Andrzej Poczobut powiedział, że zarzut zniesławienia Aleksandra Łukaszenki zagrożony jest karą do 5 lat wolności. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że Andrzej Poczobut został skazany w zeszłym roku z tego samego paragrafu na trzy lata więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Sytuacja przedstawia się zatem bardzo poważnie.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy niepokoją się o mój los - powiedział tuż po wyjściu z aresztu Andrzej Poczobut. Jak dodał, jest przekonany, że to dzięki tym osobom został zwolniony z więzienia.

Dziennikarz podkreślił, że prawdopodobnie poprzez proces próbuje się go zastraszyć. Zapewnił, że to się nie udało. Dodał, że został osądzony niesłusznie i niesprawiedliwie wtrącony do więzienia.

Andrzej Poczobut zostal oskarżony o zniesławienie Aleksandra Łukaszenki w artykułach publikowanych w internecie. W czwartek w związku ze oskarżeniami wobec Andrzeja Poczobuta przeprowadzono rewizję w siedzibie Związku Polaków na Białorusi, skąd zabrano wszystkie komputery. Działacze polonijni apelują w związku z tym o pomoc. Czytaj więcej >>>

agkm/polskieradio.pl

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Poczobut: będziemy bronić polskiej szkoły

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 15:16
Władze Białorusi zwlekają z decyzją w sprawie szkoły w Grodnie, bo zastanawiają się, jaka będzie reakcja władz w Polsce i mniejszości na Białorusi – mówi Andrzej Poczobut w rozmowie z portalem polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KGB zleciło analizę, lingwiści znaleźli oszczerstwa

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 14:24
Sprawa karna wobec Andrzeja Poczobuta została wszczęta na podstawie analizy jego publikacji w internecie, zleconej przez grodzieńskie KGB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Poczobuta: ”tylko sankcje wpłyną na reżim”

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 15:00
- Wszystko zależy od stanowczości przekazu, który jest kierowany na Białoruś – tak komentuje sprawę Andrzeja Poczobuta były zastępca ambasadora na Białorusi, Marek Bućko. Ocenia, że tylko groźna rozszerzenia sankcji może wpłynąć na Aleksandra Łukaszenkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia potępia aresztowanie Andrzeja Poczobuta. Będą sankcje?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 22:00
Potępienie i apel do białoruskich władz, by nie nękały opozycji. Takie są komentarze przedstawicieli instytucji Unii Europejskiej po aresztowaniu Andrzeja Poczobuta. Nieoficjalnie mówi się o sankcjach, również gospodarczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZPB żąda uwolnienia Andrzeja Poczobuta

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 13:55
Kierownictwo nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi potępiło aresztowanie Andrzeja Poczobuta - jednego z liderów tej organizacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rada Europy apeluje o uwolnienie Andrzeja Poczobuta

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 20:00
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wzywa w deklaracji do uwolnienia aresztowanego na Białorusi dziennikarza Andrzeja Poczobuta.
rozwiń zwiń