Raport Białoruś

Litewski generał rozeźlił tubę Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 18:22
Wywiad dowódcy litewskich wojsk obrony powietrznej wywołał surową krytykę największej białoruskiej gazety państwowej. Poszło o przelot szwedzkiej awionetki, która zrzuciła nad terytorium Białorusi kilkaset pluszowych misiów z hasłami obrony wolności słowa.
Audio
Litewski generał rozeźlił tubę Łukaszenki
Foto: mynewsdesk.com/Studio Total

Szwedzi mieli wlecieć na Białoruś z terytorium sąsiedniej Litwy. Generał Edward Mażejkis powiedział, że Litwini widzieli jak szwedzki samolot pojawił się na radarach, potem zniknął , a potem znów się pojawił. Ślad po nim zaginął w strefie przygranicznej. Jednak litewscy wojskowi nie posiadają informacji o tym, ze samolot przekroczył granice . - Incydent miał miejsce z drugiej strony granicy. Należy o to spytać przedstawicieli Białorusi, ja nie mam pełnomocnictw do komentowania tych spraw- mówił litewski generał portalowi internetowemu BNS.

Mażejkis zaznaczył również, że Aleksander Łukaszenka nie jest dla niego „narodowym autorytetem”.

Słowa litewskiego generała najwidocznej zrobiły duże wrażenie na gazecie „Sowietskaja Biełorussija” bedącej organem administracji Łukaszenki. Gazeta stwierdziła, że "hipokryzji generała nie da się opisać". Zaś przedrukowany wywiad opatrzyła tytułem "Pluj jemu w oczy, a on mówi, że deszcz pada".

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wynajął Szwedom mieszkanie, grozi mu 7 lat więzienia

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 12:00
Siergiej Baszarymau usłyszał zarzuty i grozi mu do 7 lat pozbawienia wolności – dowiedzieli się bliscy agenta nieruchomości. Mężczyzna miał wynająć mieszkanie Szwedom, którzy potem dokonali „pluszowego desantu”. Media białoruskie podkreślają, że mężczyzna jest niewinny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwięzieni w sprawie pluszaków więźniami sumienia

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 20:00
Amnesty International wezwała do uwolnienia 20-letniego dziennikarza Antona Surapina i agenta nieruchomości Siergieja Baszarymaua.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KGB zaprasza Szwedów w sprawie desantu misiów

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 19:00
Białoruski Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) chce, by Szwedzi którzy zrzucili na Białoruś pluszaki, stawili się w Mińsku w charakterze podejrzanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka: badamy związki ambasady Szwecji z misiami

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2012 19:10
Aleksander Łukaszenka oświadczył, że są dowody na współpracę organizatorów pluszowego desantu z ambasadą Szwecji. Jednocześnie stwierdził, że sprawa awionetki i wydalenie ambasadora Szwecji nie są ze sobą powiązane,
rozwiń zwiń

Czytaj także

KGB wysłało pozwy Szwedom i zapewnia "przestrzeganie ich praw"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2012 19:00
Białoruskie KGB przesłało oficjalne wezwania do stawienia się trojgu Szwedom w związku ze śledztwem w sprawie naruszenia białoruskiej granicy powietrznej 4 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruski MON już nie zaprzecza desantowi misiów

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2012 13:30
Białoruskie Ministerstwo Obrony po sześciu tygodniach potwierdziło przelot szwedzkiej awionetki nad Białorusią. Dwa tygodnie wcześniej Aleksander Łukaszenka zdymisjonował dwóch generałów w związku z lotem samolotu z pluszakami, po blisko miesiącu milczenia w tej sprawie.
rozwiń zwiń