X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruscy tajniacy zainteresowali się Nagrodą Giedroycia

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 14:21
Przemowa pisarza i poety Uładzimira Niaklajeua w Mińsku, w ramach prezentacji kandydatur do Nagrody Giedroycia, została przerwana przez funkcjonariuszy służb białoruskich w cywilu - pisze agencja BelaPAN.
Białoruscy tajniacy zainteresowali się Nagrodą Giedroycia
Foto: sxc.hu/cc

Zdarzenie miało miejsce 6 lutego w środę, podczas prezentacji na mińskich targach na stoisku polskim. Przerwania prezentacji, jako nielegalnego zgromadzenia, domagał się mężczyzna w cywilnym ubraniu. Towarzyszyły mu inne osoby, które prawdopodobnie były również funkcjonariuszami w cywilu.

Białoruski PEN-Club prezentował na polskim stoisku 9 z 12 książek nominowanych do Nagrody Giedroycia, przyznawanej przez polską ambasadę. Swoją książkę przedstawiał pisarz i poeta, były kandydat opozycji na prezydenta, Uładzimir Niaklajeu. Do szefa białoruskiego PEN-Clubu Andrieja Chadanowicza podszedł jednak tajemniczy człowiek i oświadczył, że daje mu pięć minut na zamknięcie zgromadzenia, gdyż ta impreza nie była planowana. Niaklajeu mimo tego zdecydował się opowiadać o książce. Kiedy jednak nieznajomy ponownie zaczał nagabywać Chadanowicza, Niaklajeu zdecydował się zakończyć prezentację. Zdążył powiedzieć, że jego książka "Saturator z wodą gazowaną z sokiem i bez (mińska powieść)".opowiada o środowisku twórczym w Mińsku w latach 60-tych .

Czytelnicy mogli już tylko podejść do Niaklajeua i wziąć autograf, czemu przypatrywała się grupa tajniaków – pisze BelaPAN.

Sebastian Orzeł z ambasady RP w Mińsku powiedział agencji BelaPAN, że dyplomaci są zdziwieni tą sytuacją. Mają nadzieję, że nie będzie podobnych problemów na następnych imprezach na polskim stoisku na targach książki w Mińsku. Dodał, że książka, o której opowiadał Niaklajeu, nie ma wydźwięku politycznego.

Serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl: Jerzy Giedroyc >>>

BelaPAN/karta 97/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uładzimir Niaklajeu ma być zgłoszony do nagrody Nobla

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2011 10:45
Białoruski PEN-Club postanowił, że zaproponuje byłego kandydata na prezydenta, poetę i pisarza.do literackiego Nobla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie książki z Białorusi walczą o Angelusa

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 21:01
Siedem książek zostało zakwalifikowanych do finału szóstej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pińsk Kapuścińskiego powoli odchodzi w niepamięć

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2012 14:42
Wiele miejsc w Pińsku na Białorusi pamięta jeszcze czasy dzieciństwa Ryszarda Kapuścińskiego, który urodził się tu w 1932 roku. Wkrótce jednak grozi im zupełne zniszczenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cannes: nagroda za obraz okupowanej Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 10:23
Film oparty na powieści słynnego białoruskiego pisarza, Wasila Bykaua otrzymał nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruska pisarka "mocną kandydatką do Nobla"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 11:00
Szwedzki dziennik pisze o typowaniach przed ogłoszeniem nazwiska laureata. Według jednej z osób znających już wybór jury, poważną kandydatką w przyszłości jest białoruska pisarka Swietłana Aleksijewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ptaki bez gniazd - poezja Łarysy Geniusz na audiobooku

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 20:32
W Grodnie i Mińsku odbyła się prezentacja audiobooka "Ptaki bez gniazd” ze wspomnieniami Łarysy Geniusz, białoruskiej poetki i działaczki politycznej.
rozwiń zwiń