X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Obchody Święta Niepodległości Polski na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2013 09:52
Z okazji Święta Niepodległości Polacy na Białorusi złożyli kwiaty pod pomnikami znanych Polaków. W Grodnie odprawiono mszę w intencji Ojczyzny.
Audio
  • Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR): obchody Święta Niepodległości na Białorusi
Złożenie kwiatów pod pomnikiem Adama Mickiewicza z okazji Święta Niepodległości Polski
Złożenie kwiatów pod pomnikiem Adama Mickiewicza z okazji Święta Niepodległości PolskiFoto: grodno.msz.gov.pl

W kościele katedralnym w Grodnie na zachodniej Białorusi w sobotę została odprawiona msza w intencji Ojczyzny z okazji 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Po mszy, którą celebrował biskup diecezji grodzieńskiej Aleksander Kaszkiewicz, z koncertem wystąpił Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku.

To kolejny etap obchodów Święta Niepodległości Polski na Grodzieńszczyźnie, gdzie mniejszość polska jest najbardziej liczna. Wcześniej polscy dyplomaci i działacze organizacji polskich złożyli kwiaty w Grodnie pod pomnikami: Elizy Orzeszkowej, Adama Mickiewicza i tablicą upamiętniającą powstanie kościuszkowskie.

Andrzej Chodkiewicz, polski konsul generalny z Grodna mówi, że Święto Niepodległości dla miejscowych Polaków jest świętem Ojczyzny.

- To przede wszystkim święto, w którym Polacy z Grodzieńszczyzny wracają do wydarzeń z przeszłości. My jako polski Konsulat Generalny chcemy tę tradycję zachować - powiedział Polskiemu Radiu konsul Chodkiewicz.

Ambasada Polski w Mińsku wydała uroczyste przyjęcie z okazji Święta Niepodległości. Zaproszeni zostali znani białoruscy politycy, ludzie kultury, eksperci i dziennikarze.

IAR/agkm

Kwiaty
Kwiaty pod pomnikiem Elizy Orzeszkowej, fot. grodno.msz.gov.pl

Przyjęcie
Przyjęcie w polskiej ambasadzie z okazji Święta Niepodległości Polski, fot. minsk.msz.gov.pl

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historyk z Grodna zwalnia się z pracy - z powodu nacisków

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 14:40
Kolejny historyk ma problemy na uniwersytecie w Grodnie. Ihar Kuźminicz zwolnił się w proteście przeciw sytuacji na uczelni i zaapelował do gubernatora o zmiany. Według mediów, szef władz obwodu grodzieńskiego chwalił się, że czyta raporty KGB i sam kazał kiedyś zwolnić niewygodnego historyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uczczono żołnierzy Armii Krajowej. ”Walczyli również o wolną Białoruś”

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 12:59
Działacze Związku Polaków na Białorusi uczcili 69 rocznicę operacji Armii Krajowej ”Ostra Brama”. Polski konsul w Grodnie przypomniał o tym, że oficjalna historiografia Białorusi fałszywie przedstawia rolę Armii Krajowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy na Białorusi i dyplomaci odwiedzili groby żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 13:00
Trzy dni trwał objazd kwater i grobów polskich żołnierzy, znajdujących się na Grodzieńszczyźnie, zorganizowany z okazji Święta Wojska Polskiego. Groby odwiedzili Polacy z Białorusi i delegacja z grodzieńskiego konsulatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy na Białorusi uczcili pamięć obrońców Grodna z 1939 roku

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 12:00
Na mogiłach obrońców Grodna złożono kwiaty i zapalano znicze. 20 września minęła 74. rocznica trzydniowej obrony miasta przez polskich żołnierzy i ochotników przed nacierającymi żołnierzami Armii Czerwonej we wrześniu 1939 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczór pamięci poety, korespondenta Polskiego Radia w Grodnie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 12:00
Przyjaciele poety i dziennikarza Juryja Humianiuka wydali tom jego poezji, "Nazwij mnie geniuszem”. Zbierają teraz środki na pomnik na jego grobie.
rozwiń zwiń