Teatr Polska, czyli spektakle podróżujące

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 17:22
Reportaż z projektu opartego na wyjazdach teatrów z dużych miast do małych miejscowości - od Andrychowa do Krasnegostawu.
Audio
  • Teatr Polska, czyli spektakle podróżujące (Notatnik Dwójki)
Program Teatr Polska został zainicjowany w 2009 r. w celu ułatwienia dostępu do oferty polskich teatrów (zdj. ilustracyjne)
Program Teatr Polska został zainicjowany w 2009 r. w celu ułatwienia dostępu do oferty polskich teatrów (zdj. ilustracyjne)Foto: Ryan.brownell/wikimedia/CC BY SA 3.0

O teatralnych podróżach i przyjęciu teatru opowiadali twórcy: Łukasz Witt Michałowski, Adam Szarek, Ewelina Starejki, dyrektor Domu Kultury w Krasnymstawie Damian Kozyrski, Zbigniew Przybyłowicz z Domu Kultury w Andrychowie, a także Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego w Warszawie.

***

Tytuł audcji: Notatnik Dwójki

Przygotowała: Monika Pilch

Data emisji: 2.12.2015 

Godzina emisji: 13.00

mc/jp

Czytaj także

Dora Stratou. Taki teatr jest tylko w Atenach

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 16:00
- To jedyny zespół artystyczny na świecie prowadzony przez naukowców - mówił dyrektor słynnego greckiego teatru tańca prof. Alkis Raftis.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr Polskiego Radia zdobywa Złote Berło

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 10:05
W dniu gali, podczas której zostanie wręczona najważniejsza polska nagroda w dziedzinie kultury, rozmawialiśmy o jej radiowym laureacie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dyrektor Boskiej Komedii: polski teatr nie ulega rozrzedzeniu

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 11:00
- Polscy artyści nie ulegają komercjalizacji, nie wpadają w popową pułapkę. Natomiast środowisko teatralne mogłoby być bardziej skonsolidowane i to jest ambicja Boskiej Komedii - mówił w Dwójce dyrektor artystyczny festiwalu Bartosz Szydłowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Animowane lalki Adama Kiliana. Zabawa na serio

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 14:00
– Mój tata zawsze poszukiwał ideału sztuki, która jest dostępna zarówno dla dziecka, jak i profesora uniwersytetu – mówił Jarosław Kilian, syn Adama Kiliana.
rozwiń zwiń