X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Straszny dwór" Pountneya. Obrazy na plus, orkiestra na minus

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 16:00
- To przedstawienie zapowiadało się naprawdę fantastycznie i pierwsze wrażenie, kiedy złota kurtyna się uchyliła, było oszałamiające - recenzował premierę Teatru Wielkiego Opery Narodowej Marcin Majchrowski.
Audio
  • Marcin Majchrowski recenzuje premierę "Strasznego dworu" w reżyserii Davida Pountneya w Teatrze Wielkim Operze Narodowej (Wybieram Dwójkę)
Tadeusz Szlenkier jako Stefan w operze Straszny dwór w reżyserii Davida Pountneya
Tadeusz Szlenkier jako Stefan w operze "Straszny dwór" w reżyserii Davida PountneyaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Premierowy pokaz "Strasznego dworu" w reżyserii Davida Pountneya był 1500. wystawieniem arcydzieła Stanisława Moniuszki w Warszawie. Obecnego na przedstawieniu Marcina Majchrowskiego zachwyciła warstwa wizualna spektaklu. - Na samym początku całe okno sceniczne wypełniła reprodukcja wielkiego obrazu Kossaka "Cud nad Wisłą". On się potem rozsunął i zostaliśmy przeniesieni w przestrzeń ni to koszar, ni to szpitala wojskowego. Można było się domyślić, że akcja rozgrywa się w 20-leciu międzywojennym - opowiadał dziennikarz Dwójki.

Marcin Majchrowski chwalił zerwanie Pountneya z tradycyjnym osadzaniem "Strasznego dworu" w szlacheckiej rzeczywistości, jednocześnie wysunął poważne zarzuty pod adresem Orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej i niektórych śpiewaków. Nasz recenzent skrytykował też politykę programową TWON odnośnie dwóch najważniejszych polskich oper.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Goście: Marcin Majchrowski

Data emisji: 9.11.2015

Godzina emisji: 16.20

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na Haiti lepiej niż w Polsce rozumieją Halkę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 12:00
- Fakt, że małżeństwo chłopki Halki i szlachcica Janusza jest niemożliwe, był dla Haitańczyków oczywisty. Trudniej to wyjaśnić współczesnym Polakom - opowiadał Paweł Passini, reżyser niezwykłej inscenizacji opery Moniuszki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przybył znikąd. Żegnały go tysiące warszawiaków

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 10:00
Pogrzeb Stanisława Moniuszki w 1872 roku wstrząsnął stolicą. Ale wieszczem obwołano go już po pierwszej warszawskiej premierze - spektaklu "Halka" z 1858.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Straszny dwór" i widmo roku 1939

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 13:00
- Zaprosiłem do współpracy Davida Pountneya, żeby odkryć w operze Moniuszki wartości uniwersalne - mówił o "Strasznym dworze" wybitnego brytyjskiego reżysera Waldemar Dąbrowski, dyrektor Opery Narodowej.
rozwiń zwiń