X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Głos białoruskiego sprzeciwu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 11:54
W niedzielnej audycji porozmawiamy o specyfice białoruskiego reżimu, przyczynach jego trwania i o słabości opozycji.
Audio

Gośćmi audycji będą między innymi: Aleś Dzikawicki - szef redakcji informacji TV Belsat, Adam Pomorski - prezes polskiego PEN-Clubu oraz Jan Malicki - dyrektor  Studium Europy Wschodniej UW i dyrektor Programu Stypendialnego im. Konstantego Kalinowskiego.

Program Stypendialny im. Konstantego Kalinowskiego jest największym w Europie programem pomocowym dla młodych Białorusinów nie mogących studiować na Białorusi ze względu na swoje polityczne poglądy.
 
Do głównych celów Programu należą:
 
. Wsparcie studentów, którym uniemożliwiono uzyskanie wykształcenia na Białorusi
. Danie szansy zdobycia edukacji w Zachodniej Europie
. Zaangażowanie najlepszych polskich uczelni
. Przekazanie europejskich wartości
. Pomoc w powrocie do kraju

Konstanty Kalinowski (1838 - 1864) był uczestnikiem powstania styczniowego, pełnomocnikiem Rządu Powstańczego w Wielkim Księstwie Litewskim, człowiekiem zasłużonym nie tylko dla Polski, ale także dla obrony narodowości i kultury białoruskiej. Został stracony w Wilnie w 1864 roku. Jego pamięć cieszy się ogromnym szacunkiem Białorusinów.

W audycji zdamy też relację z konferencji "Stan wojenny na Białorusi? Jak do tego doszło i co dalej?", która odbyła się 13 stycznia 2010 r. w Sejmie. W konferencji wzięli udział członkowie rodzin uwięzionych działaczy demokratycznej opozycji białoruskiej i uczestnicy protestów w Mińsku, politycy czołowych demokratycznych partii i ruchów białoruskich, przedstawiciele polskich organizacji pozarządowych i mediów działających na Białorusi oraz polscy politycy wspierający działania na rzecz demokracji i praw człowieka na Wschodzie.

Porozmawiamy o opozycji na Białorusi i roli kultury w tym ruchu. Artyści borykają się z wieloma problemami. Źle widziana jest nie tylko muzyka rockowa, ale również niektóre zespoły folkowe mają trudności z prezentowaniem swojej twórczości. Literatura walczy z cenzurą, a media elektroniczne są ważnym narzędziem w tej potyczce.

Ilustracją muzyczną będą dokonania białoruskich zespołów undergroundowych.

Audycję poprowadzą Jakub Borysiak i Bartosz Panek.

16 stycznia (niedziela), godz. 16:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Malicki o liście białoruskiej: to dziwna sprawa

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2010 20:08
Władze rosyjskie nie znalazły katyńskiej listy białoruskiej. "To dziwna sprawa" - komentuje w rozmowie z IAR Jan Malicki ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głos wolnej Białorusi – posłuchaj koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 19:13
rozwiń zwiń

Czytaj także

Usłysz Białoruś!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2011 09:20
W niedzielę, 16 stycznia o godz. 19.00, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się specjalny koncert "Usłysz Białoruś – kultura kontra dyktatura". Transmisja w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studencka Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 10:25
Konferencja na temat przyszłości mediów publicznych w Polsce oraz Białoruś z perspektywy studenta i sztuki młodych artystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorący temat: Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 15:48
W pierwszej audycji z nowego cyklu "Tętno świata" opowiemy o niełatwej sytuacji pisarzy i poetów naszego wschodniego sąsiada.
rozwiń zwiń