Komiks jako zeszyt mordercy

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 08:50
W piątkowym "Pop-południu" Wilhelm Sasnal opowie o swoim nowym komiksie zatytułowanym "Lawa". Dzieło oparte jest na faktach i opowiada historię dwóch tajemniczych śmierci na Haiti w styczniu 2014 roku.
Fragment okładki komiksu Lawa Wilhelma Sasnala
Fragment okładki komiksu "Lawa" Wilhelma SasnalaFoto: mat. prasowe

Ponadto przyjrzymy się Hayao Miyazakiemu jako klasykowi japońskiej animacji. W związku z kinową premierą filmu "Zrywa się wiatr" porozmawiamy o jego twórcy z japonistą Radosławem Bolałkiem.

W "Słowniku popkultury" natomiast Bartosz Chaciński wyjaśni, czym jest "mroczna turystyka".

Na "Pop-południe" zaprasza Marta Strzelecka.

29 sierpnia (piątek), godz. 16.00-18.00

mc/mm

Czytaj także

Alan Moore - wizjoner komiksu

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 18:28
– Ten komiks jest wielki dlatego, ponieważ Moore w swój specyficzny i ironiczny sposób mówi prawdę o człowieku – opowiadał w "Pop-południu" o komiksie "Strażnicy" Michał Chudoliński, redaktor naczelny Magazynu Miłośników Komiksu KZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Truściński: komiks to jego życie

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 18:12
– W 1991 roku będąc młodym chłopakiem startował na festiwalu komiksów i gier zajął drugie miejsce. Za rok zajął pierwsze miejsce, a w kolejnym Grand Prix. To jest człowiek, który już na starcie dostał sygnał, że jest dobry w tym co robi – tak o rysowniku Przemysławie Truścińskim opowiadała Dominika Węcławek scenarzystka komiksowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Żyd Fagin" w komiksowych dymkach

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 23:00
W "Pop-południu" rozmawialiśmy o amerykańskim klasyku komiksu Willu Eisnerze, w związku z ukazaniem się w Polsce jego albumu "Żyd Fagin".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Tintin został ambasadorem komiksu

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 21:00
– To właśnie on sprawił, że samo medium komiksowe stało się popularne i ugruntowało swoją pozycję w świecie kultury – mówił w Dwójce znawca komiksów dr Wojciech Birek w rozmowie o kultowej serii belgijskiego artysty Georges'a Remiego "Przygody Tintina".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komiks przełomu "88/89": dorośli będą go podkradać dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 10:50
- Język komiksu celowo jest językiem retro, bo nie wyobrażaliśmy sobie, aby historię polskiego przełomu opowiedzieć inaczej - mówili w "Poranku Dwójki" Michał Rzecznik i Przemysław Surma, autorzy komiksu "88/89".
rozwiń zwiń