Pogromca wilków. Martin Pollack

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 08:54
Myśliwy, który Bogu ma za złe, że ten stworzył wilka. Rozstrzelany bohater-święty, który okazał się niewinnym durniem. Potomek żydowskiej rodziny zmagający się z demonami historii. Trzy fascynujące opowieści o Polsce.
Audio
Fragm. okładki książki Christopha Ransmayra, Martina Pollacka Pogromca wilków. Trzy duety literackie, Wydawnictwo Czarne
Fragm. okładki książki Christopha Ransmayra, Martina Pollacka "Pogromca wilków. Trzy duety literackie", Wydawnictwo CzarneFoto: mat. prasowe

Wasyl Borsuk – sam siebie nazywa pogromcą wilków, chociaż prawdopodobnie nigdy żadnego nie zabił.
Wokół Ottona Schimka – młodziutkiego żołnierza Wehrmachtu, rozstrzelanego za dezercję – budowano mit świętego męczennika, który życie oddał za innych.
Szymon Lubliner – uratowany z Zagłady, zasymilowany Żyd, członek Patrii, wyrzucony z żoną i dzieckiem z Polski w 1968 roku. Mimo to chce być Polakiem.
O tym, co łączy tych bohaterów, z Martinem Pollackiem rozmawiać będzie Hanna Maria Giza.
14 listopada (środa), godz. 21.30


Zobacz więcej na temat: POLSKA Hanna Maria Giza dzieci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galicyjski chłop podbija Brazylię

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2011 14:50
Nawet nie wiedzieli dokąd płyną. Nie mieli jednak nic do stracenia. Szczerze wierzyli w zapewnienia, że w Brazylii drogi są ze złota i każdy ma swoją małpkę-służącego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martin Pollack: problemu imigracji nie da się rozwiązać przez budowanie murów

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 22:00
- Europa jest jak dziecko, które myśli, że jak zamknie oczy, to go nie widać - mówił w Dwójce austriacki pisarz, tłumacz i publicysta. - Najwyższy czas zacząć dostrzegać problem i go rozwiązać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pollacka wędrówki po Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 10:26
- Książka jest wynikiem spotkań ze zwykłymi ludźmi. Przez co też inne, chwilami porażająco błyskotliwe, jest ich spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość i naszą mentalność - mówi Michał Nogaś o książce austriackiego tandemu Pollack-Ransmayr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym powinno być Miasto Literatury

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 17:59
Specjalne wydanie "Przestrzeni kultury" z Festiwalu Conrada w Krakowie - mieście ubiegającym się o tytuł Miasta Literatury UNESCO.
rozwiń zwiń