X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paleczny. "Gdy gra, czuję w powietrzu elektryczność"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 10:00
- Ta pianistyka jest nieprawdopodobnie energetyczna, wyrazista, mocna – mówiła o Piotrze Palecznym, zdobywcy III miejsca na Konkursie Chopinowskim w 1970 roku, prof. Alicja Paleta-Bugaj.
Audio
  • Chopinowscy jurorzy: Piotr Paleczny (Opowieści po zmroku/Dwójka)
Studiując u prof. Ekiera, wiedziałem, że jestem szczęściarzem będącym najbliżej prawdy artystycznej o Chopinie, wspominał w Dwójce prof. Piotr Paleczny (za zdj.)
"Studiując u prof. Ekiera, wiedziałem, że jestem szczęściarzem będącym najbliżej prawdy artystycznej o Chopinie”, wspominał w Dwójce prof. Piotr Paleczny (za zdj.) Foto: Cezary Pecold/PAP/CAF

Prof. Piotr Paleczny, bohater kolejnej audycji Dwójkowego cyklu przybliżającego jurorów tegorocznego Konkursu Chopinowskiego, wspominał m.in. ów jakże ważny moment w jego drodze artystycznej, jakim było wyróżnienie sprzed 45 lat. - Do dziś pamiętam piekielny ból głowy, kiedy czekałem na werdykt. Ból ustąpił w momencie, kiedy poznaliśmy wyniki – opowiadał, podkreślając, jak radykalną zmianę w jego życiu przyniosła decyzja ówczesnego jury.

Czy udało się mu przełamać etykietkę "chopinisty"? W jakim sensie, jak przyznał, "nie zawsze był grzecznym studentem"? I dlaczego "jego Chopin" jest w tej chwili bardziej wyzwolony niż wcześniej?

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku

Prowadzi: Anna Skulska

Goście: prof. Alicja Paleta-Bugaj, prof. Antoni Wit, prof. Ryszard Zimak i Dang Thai Son

Data emisji: 8.06.2015

Godzina emisji: 21.00

Muzyczny suplement, w którym wysłuchaliśmy nagrań w wykonaniu bohatera audycji, przygotowała Róża Światczyńska.

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Paleczny: liczy się osobowość pianisty

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 15:50
– Oprócz ogólnego wrażenia i możliwości technicznych ważne jest to, co artysta ma w swoim wnętrzu – mówił Piotr Paleczny, przewodniczący jury Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Paleczny: muzyka Chopina musi śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 19:00
- Niektórzy prezentowali znakomitą pianistykę, ale nie zbliżali się do ducha utworów Chopina - mówił Przewodniczący Jury po II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Świtała: nie róbcie z Chopina towaru!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 09:00
- Polscy pianiści nie muszą być chopinistami. Nie warto grać tej muzyki na siłę, nawet jeśli to trampolina do kariery - przestrzegał juror Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dina Yoffe. Pianistka niczym Michael Jackson

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 10:00
– Czułam się jak bohaterka narodowa – mówiła Dina Yoffe o II nagrodzie w Konkursie Chopinowskim zdobytej 40 lat temu. W tym roku to ona będzie oceniać pianistów.
rozwiń zwiń