Julian Barnes i angielsko-francuska kuchnia

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 16:10
W "Drodze przez mąkę" rozmawialiśmy o twórczości - i obecnych w niech wątkach kulinarnych - Juliana Barnesa, pisarza i eseisty.
Audio
Tematy kulinarne pojawiły się m.in. w książce Juliana Barnesa (na zdj.) pt. Coś do oclenia. Anglik we Francji
Tematy kulinarne pojawiły się m.in. w książce Juliana Barnesa (na zdj.) pt. "Coś do oclenia. Anglik we Francji"Foto: PAP/EPA/ALBERTO ESTEVEZ

O gotowaniu w powieściach i opowiadaniach Juliana Barnesa, o jego eseju kulinarnym na temat kuchni francuskiej w Anglii oraz o nietłumaczonej w Polsce książce Barnesa w całości poświęconej gotowaniu opowiadał Bogusław Deptuła.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadzi: Łukasz Modelski

Gość: Bogusław Deptuła

Data emisji: 9.01.2016

Godzina emisji: 12.00

jp/mc

Czytaj także

Noma. Sekrety najlepszej restauracji świata

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 12:00
Kopenhaska restauracja słynie nie tylko ze znakomitej kuchni, ale i z bajecznej obsługi. O fenomenie tego lokalu opowiadała w Dwójce Flawia Borawska, młoda kucharka, która odbyła tam staż.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żywieniowe nawyki angielskiej arystokracji

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2015 14:00
Dlaczego lordowskiej rodzinie nie wypada jeść trzydaniowych obiadów? Co się jada na górze, a co na dole domu szlachetnie urodzonych? O tym rozmawialiśmy w audycji "Droga przez mąkę".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy w 2016 polska kuchnia podbije świat?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 14:00
- W polskiej gastronomii bardzo wyraźnie widać narodową dumę. Tylko taką kuchnią zbudujemy naszą pozycję na świecie - podsumowała ostatnie 12 miesięcy Justyna Adamczyk, szefowa przewodnika "Gault & Millau".
rozwiń zwiń