Dzienniki Twardocha i Dehnela

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 15:00
Książkom "Dziennik roku chrystusowego" oraz "Wieloryby i ćmy. Dzienniki 2007-2015" przyglądaliśmy się w "Czytelni".
Audio
Jacek Dehnel
Jacek Dehnel Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Dalekie podróże i bliskie spotkania. Obserwacje, komentarze, refleksje. W swoich dziennikach Twardoch przeplata ogólnoludzkie z pokoleniowym; historyczne ze współczesnym, a oswojone z obcym. "Wieloryby i ćmy" to autoportret wielokrotny i literacka opowieść o współczesności.

Z kolei Jackowi Dehnelowi trzydziesty trzeci rok życia - obrosły religijną symboliką - upływa z jednej strony prozaicznie – remontuje kuchnię, gotuje, chodzi na zakupy, na pocztę, spotyka się ze znajomymi, z przyjaciółmi, chadza na koncerty, czyta książki – ale i w sposób charakterystyczny dla pisarza: opisuje swą pracę nad felietonami, opowiadaniami i nad nową powieścią, "Matką Makryną". Poza tym spotkania autorskie, odczyty, wywiady, rozdania nagród, ploteczki z literackiego świata, barwne podróże. Autor nie stroni też od komentowania otaczającej go rzeczywistości, dając upust swojemu publicystycznemu temperamentowi. Niektórzy mogą się obrazić...

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Magdalena Miecznicka, Piotr Kofta (krytycy literaccy)

Data emisji: 7.11.2015

Data emisji: 12.30

Wydawnictwo Literackie/Wydawnictwo W.A.B./mm/mc

Czytaj także

Facebook jak stolik w kawiarni literackiej. Przepytywanie Jacka Dehnela

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 19:00
O pożytkach płynących zarówno z mediów społecznościowych, jak i z tradycyjnych technik literackich opowiadał w Dwójce Jacek Dehnel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy można dowartościować intelektualistę autem?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 20:00
- Elegancki mężczyzna z eleganckim samochodem. Może kiedyś zaproponuje nam podwózkę do miasta - komentował Mariusz Czubaj kontrowersje wokół kontraktu reklamowego Szczepana Twardocha z niemiecką marką motoryzacyjną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepan Twardoch: są rzeczy, których bym nie powiedział

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 10:00
- Nawet literacko. Bałbym się, że rzeczy napisane w jakiś sposób zaczynają być - mówi pisarz, laureat Nagrody Kościelskich, autor dzienników "Wieloryby i ćmy".
rozwiń zwiń