Literatura zabójcza i pikantna

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 13:39
W kolejnym wydaniu spotkań nad literaturą zajrzymy do dwóch powieści z wątkami kryminalnymi.
Okładki książek
Okładki książekFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
28:13 Dwójka Czytelnia 12.07.2020.mp3 "Nieśmiały zabójca" Clary Usón i "Moja siostra morduje seryjnie" Oyinkan Braithwaite (Czytelnia/Dwójka)

"Moja siostra, seryjna morderczyni" Oyinkan Braithwaite, czyli kpiąca od męskich przywar i celebrująca radosne siostrzeństwo zabójczo dobra książka o dylematach moralnych, rodzinie i nieszczęśliwych wypadkach.

"Nieśmiały zabójca" Clary Usón to inteligentna i wzruszająca powieści, w kórej autorka do perfekcji i dojrzałości twórczej doprowadziła elementy obecne w całym jej pisarstwie: granice tragedii i komedii, ironii i czułości, dokumentowania i wyobraźni. Stworzyła dzieło erudycyjne, podszyte gorzkim humorem, odważne i zaskakujące.

Obie książki omawialiśmy w audycji wraz z Magdaleną Mikołajczuk i Piotrem Koftą.

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Data emisji: 12.07.2020

Godzina emisji: 12.30

Czytaj także

"Truchlin". Czeski bestseller z mroczną dzielnicą Pragi w tle

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 10:19
Szczypta grozy, detektywistyczne zacięcie autora i podkreślające pełną napięcia atmosferę czarno-białe ilustracje to tylko niektóre z zalet powieści "Truchlin" autorstwa Vojtěcha Matochy. O książce, która doczekała się nominacji do najważniejszych nagród literackich, w audycji "Posłowie" mówili Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Pindel: do wielkich książek trzeba wracać, bo się zmieniamy

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 14:20
- Javier Marias jest pisarzem "wielokrotnego użytku", bo to jest pisarz fenomenalny i wielki pod każdym względem. Mam poczucie, że we współczesnej literaturze niemało jest dobrych pisarzy, ale wielkich tak specjalnie dużo nie mamy - mówił w "Literackich witaminach" gość Kingi Michalskiej Tomasz Pindel, znawca literatury hiszpańskojęzycznej.
rozwiń zwiń