Jason Bourne znów nie pamięta, kim jest

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 18:00
W "Pop-południu" słuchaliśmy m.in. aktorskich gwiazd najnowszej części filmowej serii z Jasonem Bourne'em - Matta Damona i Alicii Vikander.
Audio
  • Matt Damon i Alicia Vikander o filmie "Jason Bourne" (Pop-południe/Dwójka)
  • "Stranger Things". Serial dla 40-letniej młodzieży (Pop-południe/Dwójka)
  • Hypnotic Brass Ensemble. Dęta hipnoza siedmiu braci (Pop-południe/Dwójka)
  • "Słownik popkultury": synthwave (Pop-południe/Dwójka)
Fragm. plakatu promocyjnego. W filmie w rolach głównych wystąpili m.in. Matt Damon i Alicia Vikander. Na ekranie pojawią się jednak także Tommy Lee Jones czy Vincent Cassel.
Fragm. plakatu promocyjnego. W filmie w rolach głównych wystąpili m.in. Matt Damon i Alicia Vikander. Na ekranie pojawią się jednak także Tommy Lee Jones czy Vincent Cassel.Foto: mat. pras.

Ponadto w audycji rozmawialiśmy o serialu "Stranger Things", w którym wystąpiła m.in. Winona Ryder. Produkcja Netflixa sięga po motywy kina grozy, muzykę lat 80. i nastrój wczesnych obrazów Spielberga.

Spotkaliśmy się także z zespołem Hypnotic Brass Ensemble, który z powodzeniem łączy ze sobą takie gatunki, jak hip-hop, jazz, funk, rock, czy muzykę cygańską.

A w "Słowniku popkultury" Bartek Chaciński zaprezentował hasło "synthwave".

***

Tytuł audycji:  Pop-południe

Prowadzi: Marta Strzelecka

Data emisji: 29.07.2016

Godzina emisji: 16.00 

jp/bch/mc

Czytaj także

Tomasz Opasiński. Polak od hollywoodzkich plakatów

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 15:00
- Tworzenie plakatu to skomplikowany proces, bierze w nim udział kilkadziesiąt osób, a praca zaczyna się często ponad rok przez premierą - podkreślał w Dwójce ceniony grafik, laureat Photoshopworld Guru Award, autor plakatów do wielu hollywoodzkich filmów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ian Emes: mam rozdwojoną osobowość

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2016 09:00
- Jedną z moich ulubionych książek jest "Doktor Jeckyll i Mr Hyde". Tak jak każdy człowiek mam w sobie ucywilizowaną myśl i zwierzęcy instynkt - mówił brytyjski artysta, twórca pierwszych muzycznych animacji dla Pink Floyd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Dumplings. Muzyczne pierogi ze Śląska

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 16:25
Justyna Święs i Kuba Karaś karierę muzyczną zaczynali w wieku 16 i 17 lat. W ciągu zaledwie 3 lat działalności duet nagrał dwie płyty i zdobył Fryderyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Hockney. Pop-art na portrecie

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 18:00
- Dopiero po głębszym zapoznaniu się z tymi obrazami zaczynamy dostrzegać różnice, które dzielą portretowane osoby. To różnice w sposobie spojrzenia, zastanowienia, namysłu - mówił dr Roman Nieczyporowski o malarstwie Davida Hockneya.
rozwiń zwiń