X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Plan Balcerowicza? Nie było innej możliwości"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 13:40
– W dyskusjach, czy transformacja gospodarcza mogła przebiegać inaczej, pomija się pewien czynnik społeczno-psychologiczny – mówił dr Wiesław Rozłucki, wieloletni prezes warszawskiej giełdy.
Audio
  • Dr Wiesław Rozłucki ocenia 25 lat wolnego rynku (Ćwierćwiecze/Dwójka)
Wiesław Rozłucki, jeden z najbardziej zasłużonych polskich ekonomistów
Wiesław Rozłucki, jeden z najbardziej zasłużonych polskich ekonomistówFoto: PAP/Jacek Turczyk

Stefan Kisielewski w styczniu 1990 r. mówił o planie Balcerowicza, że to "końska kuracja obmyślona nieco teoretycznie według wzorów zachodnich". – Rzeczywiście duży wkład w ten plan miały koncepcje banku światowego i międzynarodowego funduszu walutowego – przyznał dr Wiesław Rozłucki. – Ale nie była to koncepcja teoretyczna – dodał.

Droga polskiej transformacji miała bowiem formę rozpoznania bojem. – Przemiana gospodarki centralnie sterowanej w rynkową odbywała się w czasie rzeczywistym. Nie było żadnej teorii – ocenił gość Dwójki. – Różne kraje w naszym regionie próbowały różnych dróg i żadnej nie można było teoretycznie odrzucić na początku, bo wszystkie drogi były niesprawdzone – mówił.

Odnosząc się do dziś trwających dyskusji na temat możliwości innego wprowadzania zmian gospodarczych, dr Wiesław Rozłucki zwrócił uwagę nie tylko na pewne specyficzne społeczne warunki transformacji, lecz także na ówczesną obecność wojsk sowieckich. – Nikt nie wiedział wtedy, jakie są ich zamiary – zauważył.

***

Tytuł cyklu: Ćwierćwiecze

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzenie: prof. Antoni Dudek

Gość: Dr Wiesław Rozłucki (współzałożyciel Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i jej pierwszym prezesem w latach 1991–2006)

Data emisji: 22.06.2015

Godzina emisji: 18.00

mc/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Waldemar Pawlak: debaty w latach 90. były poważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 17:00
- Dzisiaj w działaniach rządu dominuje marketing polityczny. To się przekłada na organizację jego pracy - oceniał były premier, który w Dwójce wspominał przemiany w Polsce po roku 1989.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Włodarczyk: PO i PiS w konflikcie od lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 14:00
- Wielką słabością polskiej polityki jest skłonność do personalnego traktowania sporów - uważa prof. Wojciech Włodarczyk, minister w rządzie Jana Olszewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okrągły Stół – kompromis czy kompromitacja?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 12:00
– Uważam, że Okrągły Stół był poważną omyłką. Myślę, że w tamtym czasie można było żądać dużo więcej – mówił Kornel Morawiecki, założyciel Solidarności Walczącej.
rozwiń zwiń