X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kornel Morawiecki

550 lat parlamentaryzmu w Polsce. Komentarze polityków

Ponad 5 stuleci minęło od początków parlamentaryzmu w Polsce. Z tej okazji na dziedzińcu Zamku Królewskiego zebrało się w piątek Zgromadzenie Narodowe. Wśród gości byli parlamentarzyści, dyplomaci i zagraniczni goście. Orędzie wygłosił prezydent Andrzej Duda. O tym wydarzeniu mówili goście "Śniadania w Trójce".
Zobacz więcej na temat:  parlament w Polsce polityka Beata Michniewicz POLSKA Małgorzata Kidawa-Błońska Grzegorz Długi Kornel Morawiecki Adam Szłapka Piotr Zgorzelski Jarosław Sellin

Sylwester Chruszcz o zmarłym bracie: był zaszczuty

- O tym, że był zaszczuty i macki różnych ludzi go oplatały wiedzieliśmy. Byliśmy gotowi na przekazanie materiałów, mieliśmy się spotykać z odpowiednimi funkcjonariuszami, którzy by te wszystkie patologie w Głogowie rozwikłali - mówił w rozmowie z dziennikarzem portalu polskieradio.pl poseł Sylwester Chruszcz, brat zmarłego w niewyjaśnionych okolicznościach radnego Głogowa Pawła Chruszcza.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Kornel Morawiecki policja prokuratura KGHM Polska Miedź Głogów Legnica Prokuratura Krajowa NASZ WYWIAD

Kornel Morawiecki o 4 czerwca 1992: to była klęska moralna

– Oba wydarzenia były konsekwencją porozumienia Okrągłego Stołu. Ugody, która miała w sobie zarówno elementy zwycięstwa, jak i porażki – powiedział w Polskim Radiu 24 Kornel Morawiecki. Marszałek senior i założyciel Solidarności Walczącej w audycji Kornel Morawiecki – Nie Tylko o Polsce mówił o 4 czerwca 1989 roku i 4 czerwca 1992 roku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 okrągły stół Kornel Morawiecki Lech Wałęsa Antoni Macierewicz lustracja

"Porwanie przez komunistów wzmocniło mojego syna"

– Władza przez dzieci, przez młodych ludzi, chciała dojść do opozycjonistów – wskazywał Kornel Morawiecki w audycji z cyklu „Kornel Morawiecki – nie tylko o Polsce”. Założyciel „Solidarności Walczącej” w Polskim Radiu 24 mówił o próbie złamania go poprzez porwanie syna Mateusza – obecnego premiera.
Zobacz więcej na temat:  Kornel Morawiecki historia Polski komunizm Mateusz Morawiecki Solidarność Walcząca POLSKA

"Pilecki reprezentuje tragiczne losy całego pokolenia"

W piątek na terenie dawnego więzienia przy ul. Rakowieckiej odbyły się obchody 70. rocznicy śmierci Witolda Pileckiego. Uczestnicy oddali hołd rotmistrzowi, a dokładnie o godzinie 21.30 delegacje złożyły wieńce w miejscu, gdzie jeden z najsłynniejszych żołnierzy AK został zabity strzałem w tył głowy. O Pileckim, który może być wzorem do naśladowania dla Europejczyków i świata, mówił w Polskim Radiu 24 Kornel Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Kornel Morawiecki Witold Pilecki

"Usłyszałem, żebym nie interesował się sprawą GetBack”

„Czy Kornel Morawiecki, ojciec obecnego szefa rządu, lobbował, by państwo wsparło upadającą spółkę GetBack?” - pyta Gazeta Wyborcza. „Puściłem jedynie taki sygnał, że coś się dzieje, ale Mateusz powiedział mi żebym się sprawą nie interesował” – odpowiedział Kornel Morawiecki. Poseł partii Wolni i Solidarni, Marszałek Sejmu senior był gościem audycji 24 Pytania.
Zobacz więcej na temat:  Kornel Morawiecki Mateusz Morawiecki Polityka PR24 Sejm premier NATO

Nowa konstytucja. "Odradzam panu prezydentowi referendum"

- Prosiłbym pana prezydenta, by odłożył kwestię referendum. Boję się, że referendum nie będzie miało wystarczającej frekwencji. Mnie się wydaje, że lepsze jest pisanie konstytucji przez ekspertów, specjalistów, prawników i polityków, później dyskutowanie i ucieranie projektu, a dopiero wtedy ostateczne zaproponowanie konstytucji narodowi – powiedział w Polskim Radiu 24 Kornel Morawiecki, marszałek-senior oraz lider Wolnych i Solidarnych.
Zobacz więcej na temat:  Kornel Morawiecki referendum konstytucja prezydent Andrzej Duda