Paweł Rożyński: najwyższy szczebel sztucznej inteligencji dopiero przed nami

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 17:40
- Samoucząca się sztuczna inteligencja osiągać będzie zupełnie nowe możliwości, również rozumienia pewnych mechanizmów, z czasem całego świata, tego, jak on działa. Naukowcy przewidują, że może się to stać około 2050 roku - mówił szef serwisu cyfrowa.rp.pl.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Laurent T

Posłuchaj
25:02 Dwójka OWZK 4.03.2021.mp3 Rewolucja AI i jej społeczne konsekwencje (O wszystkim z kulturą/Dwójka) 

Sztuczna inteligencja. Nieustannie zastanawia nas, jaki wpływ jej rozwój będzie miał na sferę gospodarczą, przemysł i nauki ścisłe. Jest ona jednak także przedmiotem rozważań filozofii oraz zainteresowania nauk społecznych.

O społecznych konsekwencjach rozwoju sztucznej inteligencji i robotyzacji rozmawialiśmy w radiowej Dwójce z Pawłem Rożyńskim - dziennikarzem i publicystą, szefem serwisu cyfrowa.rp.pl.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadził: Michał Szułdrzyński

Data emisji: 4.03.2021

Godzina emisji: 17.30

Czytaj także

"Krok do przodu dla rozwoju branży". Premiera gry "Cyberpunk 2077"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 18:30
- Warto zwrócić uwagę na samą skalę przedsięwzięcia "Cyberpunk 2077" - zatrudniono największe gwiazdy Hollywood, jak Keanu Reeves, reklamę gry pokazano na Times Square. CD Projekt Red są pewni swojego produktu - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Radosław Klasa, prezes koła naukowego TK Games Politechniki Wrocławskiej. - Gry, które uczą się zachowań graczy (...) mogą dostosowywać trudność do tego, jak dobry jest gracz. To całkiem innowacyjne podejście - wskazał dr Piotr Sobolewski z Politechniki Wrocławskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuczna inteligencja zastąpi artystów? Wystawa prac stworzonych przez robota

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 11:25
Sztuczna inteligencja odgrywa w sztuce coraz większą rolę. Londyńskie Design Museum organizuje pierwszą wystawę prac, w całości stworzonych przez artystkę-robota. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością. Czy sztuczna inteligencja okaże się konkurencją dla artystów?  
rozwiń zwiń