Czy Stanisław Soyka zatoczy muzyczne koło?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 00:55
Gościem Jerzego Kisielewskiego będzie Stanisław Soyka, który pracuje nad nową płytą pod tytułem "Swing revisited".
Stanisław Soyka
Stanisław SoykaFoto: Wojciech Kusiński

Stanisław Soyka - wokalista jazzowy i popowy, pianista, gitarzysta, skrzypek, kompozytor, aranżer - w zeszłym roku ponownie sięgnął po twórczość Bolesława Leśmiana i wspólnie z Adamem Strugiem nagrał album "Strug. Leśmian. Soyka", wydany w maju. Kompozycje do wierszy stworzył Adam Strug, a Stanisław Soyka opracował je na fortepian i zaśpiewał z nim w duecie.

W Dwójce artysta opowie o swoich inspiracjach muzycznych sięgających od baroku po Duke’a Ellingtona. A to wszystko w kontekście albumu "Swing revisited". Stanisław Soyka sięga w niej do nurtu, który uformował go jako muzyka – amerykańskiego swingu z lat 1930-1950.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" w piątek (13.02) w godz. 18.00-19.00 zaprasza Jerzy Kisielewski.

pp/mc

Czytaj także

Opera w czasach kryzysu. Bilet za 700zł?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 22:00
- Tyle by kosztował, gdyby Opera Bałtycka w Gdańsku została pozbawiona wsparcia publicznego – powiedział dyrektor Marek Weiss. Dokąd może doprowadzić redukcja budżetów polskich oper?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Produkcja filmowa: kreatywne wydawanie pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 15:00
– Producent filmowy to człowiek od zbierania pieniędzy. Najpierw musi jednak wymyślić, na co je zebrać – mówił Michał Kwieciński, który wyprodukował m.in. "Miasto 44" i "Katyń".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nasz Anioł w Krakowie". Przyjaciele o Krzysztofie Globiszu

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 21:00
- Wszystko w nim jest prawdziwe, do bólu. A jako aktor w pewnym sensie jest niepokorny - opowiadała Anna Dymna w specjalnej Dwójkowej audycji poświęconej Krzysztofowi Globiszowi.
rozwiń zwiń