Kto ocenia warszawskie teatry?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 10:00
Według opiniotwórczego dziennika w skład komisji oceniającej stołeczne sceny wchodzą eksperci niemający nic wspólnego z Warszawą... O miejskiej polityce wobec teatrów opowiadał w Dwójce Tomasz Thun-Janowski.
Audio
  • Dyrektor Biura Kultury Urzędu m. st. Warszawy o sytuacji stołecznych teatrów (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Tomasz Thun-Janowski, dyrektor Biura Kultury Urzędu m. st. Warszawy
Tomasz Thun-Janowski, dyrektor Biura Kultury Urzędu m. st. WarszawyFoto: Grzegorz Śledź/PR2

- Muszę sprostować tę nieścisłość - zaznaczył dyrektor Biura Kultury Urzędu m. st. Warszawy. - Ten zespół nie zajmuje się ocenianiem działalności warszawskich teatrów, lecz przygotowaniem skierowanej do nich ankiety, w oparciu o którą nasze biuro będzie zdolne oceniać realizację misji publicznej i konstruować długoterminową politykę kulturalną - wyjaśnił. Wyniki badania za rok 2014 nie zostały jednak dotychczas upublicznione.

Tymczasem niepokój środowiska budzą zmiany na warszawskiej mapie teatralnej: połączenie Teatru Scena Prezentacje z Teatrem Komedia czy bulwersujący konflikt wewnątrz dyrekcji Teatru Studio. Jak te sprawy komentuje Tomasz Thun-Janowski?

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Jacek Wakar

Gość: Tomasz Thun-Janowski (dyrektor Biura Kultury Urzędu m. st. Warszawy)

Data emisji: 16.11.2015

Godzina emisji: 18.00

mm/iwo

Czytaj także

Jak teatr odkrył Legnicę dla legniczan

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 20:00
- Sięgnęliśmy po tematy, które leżały na ulicy. Zaczęliśmy ludziom opowiadać o mieście, w ten sposób je mitologizując - mówił o fenomenie Teatru im. Heleny Modrzejewskiej dyrektor legnickiej sceny Jacek Głomb.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Englert włamuje się do teatru romantycznego

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 08:36
– Mamy szansę wejścia w repertuar romantyzmu z zupełnie nowym wytrychem – powiedział w Dwójce aktor i reżyser teatralny Jan Englert.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krystian Lupa zaprasza do zwiedzania spektaklu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 19:00
– W pewnym momencie doszło do takiej sytuacji, że trudno było rozpoznać, kto jest aktorem, a kto widzem – mówił reżyser o projekcie teatralnym "Spirala".
rozwiń zwiń