X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dramat w Nowej Zelandii

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 21:30
Audycja "Świat na scenie, czyli o dramaturgii współczesnej" tym razem poświęcona będzie zupełnie nieznanej polskim czytelnikom, a tym bardziej widzom, dramaturgii nowozelandzkiej.
Dramat w Nowej Zelandii
Foto: źr. sxc.hu

Agencja Adit wydała właśnie złożoną z pięciu sztuk antologię sztuk nowozelandzkich w przekładzie Wioletty Perzanowskiej i Julity Grodek, ze wstępem Admama Wiedemanna i posłowiem Joanny Jopek. W tym ostatnim czytamy między innymi: "Polski czytelnik i polscy realizatorzy teatralni z jednej strony mogli (nie bez zaskoczenia) rozpoznać w tych dramatach problemy społeczne, ideologiczne i tożsamościowe bliskie naszej kulturze, z drugiej zaś strony: kulturowa odmienność wnosi w ten proces także możliwość zetknięcia się z czymś egzotycznym i wyjątkowym - obcym, co nieco zmienia, a na pewno odświeża, spojrzenie na nasze własne problemy".
Iwona Malinowska i Janusz Majcherek zdecydowali się przybliżyć słuchaczom sztukę opartą na prawdziwym zdarzeniu, zatytułowaną "Niebiańskie istoty". Jej autorką jest Michelanne Forster, z pochodzenia Amerykanka, która mieszka w Nowej Zelandii od 1973 roku. Autorka o swojej sztuce napisała, że jest opowieścią o miłosci: o potężnym uczuciu, które w szalonym przypływie konieczności bycia razem z ukochaną istotą niszczy moralność i rozsądek.
We fragmentach sztuki wystąpią w naszej audycji Agnieszka Sienkiewicz i Paulina Komenda.
27 stycznia (niedziela), godz. 21.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samotność w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012 18:41
W sobotę wieczorem Iwona Malinowska i Janusz Majcherek porozmawiają o jednym z współczesnych japońskich dramatów: "Notatkach tokijskich" Oriza Hirata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szekspir może byc groźną pułapką!

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 11:23
Jak funkcjonują dziś na scenach świata dramaty genialnego Stratfordczyka? Już w piątek rozpoczyna się w Gdańsku Festiwal Szekspirowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Norwegowie uciekają w światy równoległe

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 10:57
Jest szczęśliwa i bezpieczna. Ale to może tylko pozór. Nagle staje się bowiem kimś innym: śmiertelnie chorym, w straszliwym zagrożeniu. Czuje, jakby znajdowała się na jakiejś wyspie, którą czeka niewyobrażalna katastrofa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bóg i śmierć? Woody Allen jest przerażający...

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2012 11:00
Znakomity amerykański twórca jest nie tylko autorem filmów. Ma on na swoim koncie również intrygujące sztuki teatralne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moja żona z Portugalii

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 13:00
W audycji z cyklu "Świat na scenie, czyli o dramaturgii współczesnej" rozmawiamy o intrygującej sztuce obyczajowej portugalskiego autora.
rozwiń zwiń