X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

4 czerwca. 25 lat później

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 18:50
Przez dwa tygodnie w specjalnym cyklu "Zapiski ze współczesności" słuchamy wspomnień i refleksji ludzi kultury związanych z dniem 4 czerwca 1989 roku. W środę, 4 czerwca, podzieli się nimi Joanna Szczepkowska.
Audio
  • Polska tamtego czasu z oddali. Wspomnienie Ryszarda Bugajskiego o 4 czerwca 1989 r. (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • 4 czerwca 1989 r. w opowieści Tomasza Piotrowskiego (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Janina Jankowska: dla nas 4 czerwca 89' był jak Powstanie Warszawskie (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • W 1989 roku monopol państwa na szkolnictwo został przełamany - wspomnienia Wojciecha Starzyńskiego (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Izabella Cywińska wspomina 4 czerwca 1989 r. (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Jacek Bocheński o tym, co dzień 4 czerwca zmienił w naszym życiu społecznym i w jego życiu pisarza (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Prof. Jadwiga Staniszkis wspomina 4 czerwca 1989 r. (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Joanna Szczepkowska: dziś przynajmniej mogę się publicznie pożalić (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Andrzej Mietkowski: warto spojrzeć do tyłu, żeby zobaczyć, jaką drogę przeszliśmy (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Odnaleźć siebie w czystszym powietrzu. Feliks Netz wspomina 4 czerwca 1989 r. (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
W samo południe - plakat Tomasza Sarneckiego zachęcający do uczestnictwa w wyborach 4 czerwca 1989
"W samo południe" - plakat Tomasza Sarneckiego zachęcający do uczestnictwa w wyborach 4 czerwca 1989 Foto: PAP/Tomasz Gzell-reprodukcja

Jak wspominają tamten czas? Jakie znaczenie miał dzień wyborów w ich życiu, jak wpłynął na ich późniejsze życie? Jak go widzą teraz - po 25 latach?

Swoimi wspomnieniami i refleksjami w "Zapiskach ze współczesności" podzielili się: reżyser Ryszard Bugajski, Tomasz Piotrowski, pracownik Radia Wolna Europa, Janina Jankowska, dziennikarka m.in. z  Radia "Solidarność", Wojciech Starzyński, pomysłodawca i założyciel Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Izabella Cywińska, reżyser filmowa i teatralna, minister kultury w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, Jacek Bocheński, współzałożyciel i redaktor naczelny podziemnego pisma "Zapis", socjolog prof. Jadwiga Staniszkis, aktorka Joanna Szczepkowska, Andrzej Mietkowski, dyrektor i redaktor naczelny portalu PolskieRadio.pl, były korespondent Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, a także pisarz Feliks Netz.

Zapraszamy do słuchania audycji!

Od 26 maja do 6 czerwca (poniedziałek-piątek), godz. 11.45-12.00

mc/bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paradoksy Okrągłego Stołu

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 20:00
- Rozpatrywanie obrad Okrągłego Stołu w kategoriach narodowej zdrady wynika z niewiedzy i kierowania się emocjami - mówił "W tyglu kultury" Leszek Moczulski, którego Konfederacja Polski Niepodległej odmówiła jednakże udziału w obradach 1989 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"A gdyby wybory do senatu były wolne?". Czerwiec 1989 roku

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 20:00
– Strona partyjno-rządowa była przekonana, że ustalenia okrągłostołowe gwarantują jej przewagę. Wkrótce miało się okazać, jak bardzo fałszywe było to mniemanie – mówił w Dwójce prof. Janusz Reykowski w rozmowie o czerwcowych wyborach 1989 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w 1990 roku Armia Czerwona miała bronić granicy na Odrze i Nysie?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 08:00
- W sondażu większość Polaków uznała, że wojska radzieckie nie powinny opuszczać naszych ziem przed uznaniem zachodniej granicy przez nowe państwo niemieckie - przypomniał w cyklu "Ćwierćwiecze" Waldemar Kuczyński, doradca premiera Mazowieckiego. Czy ten rząd popełnił grzech "zbytniej ostrożności"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Balcerowicz: byłem wierny programowi, nie człowiekowi...

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 21:00
- Mówi się o kosztach społecznych reform, nie wspominając o potencjalnych skutkach ich zaniechania. A czy zastanawiamy się nad kosztami leczenia, nie uwzględniając konsekwencji biernego chorowania? - pytał retorycznie gość cyklu "Ćwierćwiecze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Krzysztof Bielecki i gorący rok 1991

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2014 22:30
Zapraszamy na kolejną audycję z cyklu "Ćwierćwiecze". Tym razem w spotkaniu weźmie udział Jan Krzysztof Bielecki, drugi premier III RP.
rozwiń zwiń