Polskie Radio
Section05
Jan Krzysztof Bielecki

Relacje polsko-niemieckie. "Berlin nie chce sporu"

Z okazji 25. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, spotkali się w Berlinie prezydenci obu krajów – Andrzej Duda i Joachim Gauck. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o obecnych stosunkach między Polską a Niemcami mówili Piotr Jendroszczyk z "Rzeczpospolitej" i Marcin Antosiewicz z Wirtualnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy stosunki polsko-niemieckie Jan Krzysztof Bielecki Helmut Kohl Krzysztof Skubiszewski Hans-Dietrich Genscher Andrzej Duda Joachim Gauck

Puls Gospodarki: wsparcie dla polskiego eksportu 

Powstanie Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji, a także powołanie nowych biur na miejsce Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji, funkcjonujących przy polskich ambasadach. W Pulsie Gospodarki Polskiego Radia 24 o zapowiadanych przez ministerstwo rozwoju zmianach w modelu wspierania polskiego eksportu mówili Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący Rady Partnerów EY, Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu i Marcin Petrykowski z agencji Standard&Poor's.
Zobacz więcej na temat:  eksport GOSPODARKA Jan Krzysztof Bielecki

Jan Krzysztof Bielecki o rekomendacjach Europejskiego Kongresu Finansowego

W Sopocie zakończył się Europejski Kongres Finansowy. Jego zwieńczeniem było ogłoszenie dwunastu rekomendacji, które są praktycznymi rozwiązaniami w obszarach najważniejszych dla rozwoju gospodarki Polski. O sprawie w Polskim Radiu 24 mówił Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący rady programowej EKF, były premier.
Zobacz więcej na temat:  Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju Jan Krzysztof Bielecki Europejski Kongres Finansowy Mateusz Morawiecki