X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wilkoń: chciałem ocalić szaleństwo Don Kichota

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 12:00
- Uważam, że ta cecha Don Kichota jest najpiękniejsza. Ona pozwala mu stawiać znaki zapytania, wierzyć w przyszłość, postęp, dobroć - mówił podczas specjalnego spotkania Józef Wilkoń, twórca ilustrowanego wydania słynnej powieści Cervantesa.
Audio
  • Fragmenty spotkania z Józefem Wilkoniem z okazji ilustrowanego wydania powieści Miguela de Cervantesa "Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manchy" (Dwójka)
Okładka wydania Przemyślnego  zlachcica Don Kichotea z Manchy z ilustracjami Józefa Wilkonia
Okładka wydania "Przemyślnego zlachcica Don Kichote'a z Manchy" z ilustracjami Józefa WilkoniaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

We wtorek 11 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyło się wyjątkowe spotkanie z ilustratorem, malarzem, rzeźbiarzem i historykiem sztuki Józefem Wilkoniem. Po wielu latach spełniło się marzenie artysty - nakładem Chain Fundacji Chem Poland Na Rzecz Kultury została wydana powieść Miguela de Cervantesa "Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manchy" w przekładzie Anny Ludwiki i Zygmunta Czernych z ponad stoma ilustracjami Józefa Wilkonia. To ukoronowanie wieloletniej pracy nad tematem Don Kichota. Patronem wydania jest Program 2 Polskiego Radia.

W audycji zaprezentowaliśmy fragmenty koncertu, w którym wzięli udział: Maja Komorowska, Lilianna Stawarz, Artur Janda, Michał Nagy, Maciej Łukaszuk, Oliwia Grabowska, Wiktoria Wolańska, Aleksander Tomaszkiewicz, Maciej Gąsiorek i Robert Kowalski. Wysłuchaliśmy też rozmowy z Józefem Wilkoniem, fragmentów powieści Cervantesa oraz muzyki hiszpańskiej i tej inspirowanej "Don Kichotem".

***

Przygotował: Paweł Siwek

Data emisji: 15.10.2016

Godzina emisji: 20.30

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryby jako poligon artystyczny. Świat Józefa Wilkonia

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 17:00
Józef Wilkoń popularność zdobył dzięki charakterystycznym rzeźbom i rysunkom zwierząt. Jak się okazuje, istotną rolę w jego artystycznym rozwoju odegrały ryby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szaleństwo i surrealizm. "Pan Tadeusz" wg Wilkonia

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 17:00
- Trzeba spojrzeć na Mickiewicza jako na fenomen ekspresji poetyckiej. On nawet używał środków surrealnych - opowiadał Józef Wilkoń, autor ilustracji do Mickiewiczowskiej epopei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wilkoń: metafory La Fontaine'a mnie nie biorą

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 14:00
- Nie ma powodów, by złe cechy ludzkie ilustrować symbolami głupiego, chytrego czy okrutnego zwierzęcia, bo jest zupełnie na odwrót - mówił w Dwójce wybitny rzeźbiarz i ilustrator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józefa Wilkonia błędne przygody z Don Kichotem

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 18:30
Śmierć wydawcy, brak pieniędzy, a nawet złodzieje... – Don Kichot miał trochę kłopotów – mówił ilustrator o wieloletnich próbach zilustrowania dzieła Cervantesa.
rozwiń zwiń