X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzeź Ormian. Opowieść dziecka ze świata umarłych

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 17:00
– O ludobójstwie usłyszałem po raz pierwszy, zanim jeszcze się urodziłem – mówił Varujan Vosganian, tegoroczny laureat literackiej nagrody Angelus za "Księgę szeptów".
Audio
  • Nie tylko o "Księdze szeptów". Relacja z wręczenia nagrody literackiej Angelus (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Dzieci w obozie uchodźców dla Ormian, którym udało się uciec z Turcji przed ludobójstwem
Dzieci w obozie uchodźców dla Ormian, którym udało się uciec z Turcji przed ludobójstwemFoto: wikimedia/domena publiczna

– Uczyniłem narratorem dziecko, ponieważ ono nie wie, co to grzech i co to wybaczenie. Nie ukrywa zatem tego, co widzi – opowiadał autor "Księgi szeptów". – W 1915 roku zgładzonych zostało półtora miliona Ormian. Tych, którzy przeżyli, było mniej więcej tyle samo. Wtedy, gdy ja narodziłem się pośród żywych, wśród umarłych narodziło się dziecko o tym samym imieniu. Żyje jednocześnie w obecnym świecie i w świecie umarłych – powiedział.

W relacji z wręczenia Literackiej Nagrody Europy Środkowej wysłuchaliśmy nie tylko Varujana Vosganiana, lecz także jurora prof. Stanisława Beresia oraz prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Ponadto rozmawialiśmy z tłumaczką "Księgi szeptów" Joanną Kornaś-Warwas, nagrodzoną we Wrocławiu wspólnie z autorem dzieła. Zapytaliśmy ją m.in. o to, czy to prawda, że, szukając wydawcy dla tej książki, argumentowała, że to potencjalny zwycięzca Angelusa.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Bartosz Panek

Goście: Varujan Vosganian (pisarz, autor "Księgi szeptów"), Joanna Kornaś-Warwas (tłumaczka) prof. Stanisław Bereś (juror nagrody Angelus), Rafał Dutkiewicz (prezydent Wrocławia)

Data emisji: 18.10.2016

Godzina emisji: 21.30

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzeź Ormian. "Turcja nie miała swojej Norymbergi"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 21:00
– Po stu latach rząd turecki wciąż neguje fakt ludobójstwa dokonanego przez własne państwo – mówił Edgar Broyan, przewodniczący Federacji Organizacji Ormiańskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Księga szeptów". Melancholia ocalałych Ormian

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 21:00
– Czasami przy popołudniowej kawie słuchałem sekretnych opowieści – mówił Varujan Vosganian, autor "Księgi szeptów", sagi rodzinnej osnutej na tle ludobójstwa Ormian.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edgar Broyan: termin "ludobójstwo" stworzono po rzezi Ormian

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 17:35
- Termin "ludobójstwo" został opracowany po masowym mordowaniu Ormian przez Turków w czasie I wojny światowej - zauważył Edgar Broyan, przewodniczący Federacji Organizacji Ormiańskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karawany śmierci i niezniszczalne piękno. Twarze Armenii

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 15:56
- To jest kraj bardzo ciężko doświadczony przez historię. Ale z drugiej strony jest w nim piękno, a w ludziach: optymizm - podkreślała Małgorzata Nocuń, współautorka książki "Armenia. Karawany śmierci".
rozwiń zwiń