Spotkania poetów

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 10:10
Poezja zdominuje dzisiejszy literacki "Sezon na Dwójkę". Porozmawiamy o wierszach Ryszarda Kapuścińskiego, Jarosława Mikołajewskiego, wysłuchamy, z nagrań archiwalnych, Artura Międzyrzeckiego czytającego swoje liryki.
Audio
Spotkania poetów
Foto: Perrimoon/Flickr, lic. CC

Odwiedzimy pracownię Ryszarda Kapuścińskiego. Jego żona, Alicja Kapuścińska, i tłumacz Marek Kusiba opowiedzą o wydanym właśnie dwujęzycznym, polsko-angielskim, tomie "Wierszy zebranych" znakomitego reportera.
W audycji spotkamy się również z Jarosławem Mikołajewskim, poetą, tłumaczem, krytykiem literackim, z którym porozmawiamy o jego dwóch najnowszych książkach: tomie wierszy "Na wdechu" i opowiadań "Dolce Vita".  
Zaś z okazji przypadającej dziś 90. rocznicy urodzin Artura Międzyrzeckiego przypomnimy, z archiwum Polskiego Radia, jego wiersze w autorskiej interpretacji.

O Arturze Międzyrzeckim - zobacz więcej
Zapraszają Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.
6 listopada (wtorek), godz. 18.00

Czytaj także

Kapuściński fotografuje Imperium

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2010 13:33
Wystawa zdjęć z Rosji Ryszarda Kapuścińskiego, antologia "Fryderyk Chopin oczami Rosjan" oraz prapremiera monodramu "One Night Contract" Teatru Wiczy z Torunia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek bez rozmowy nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 08:00
- Wywiad bywa przygodą. Jesteśmy przygotowani, idziemy i nagle ten człowiek odkrywa przed nami coś zupełnie zaskakującego. To bywa objawieniem - mówi reporter Marek Miller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Kapuściński, mistrz reportażu

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2012 19:59
- Był pisarzem, który wykorzystał dziennikarstwo do promocji pisarskiego talentu. Gdzieś instynktownie wiedział, że zdrada dziennikarstwa to martwa perspektywa. Miał rację – mówi Marek Miller.
rozwiń zwiń