X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Człowiek bez rozmowy nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 08:00
- Wywiad bywa przygodą. Jesteśmy przygotowani, idziemy i nagle ten człowiek odkrywa przed nami coś zupełnie zaskakującego. To bywa objawieniem - mówi reporter Marek Miller.
Audio

- Istotą dziennikarstwa jest podtrzymywanie więzi społecznych i trwanie wspólnoty. Dla mnie to ma ogromne znaczenie - mówi reporter Marek Miller. - Nie ma kultury bez rozmowy, człowiek nie istnieje bez kontaktu. Ważne jest to, co między nami przepływa.

W audycji z cyklu "Przestrzenie kultury" rozmawialiśmy o sztuce wywiadu. Gośćmi Dwójki byli Angelika Kuźniak - reporterka, laureatka Nagrody imienia Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad, Agnieszka Drotkiewicz - kulturoznawczyni, autorka kilku tomu rozmów i Marek Miller - dziennikarz, reporter, scenarzysta, założyciel Laboratorium Reportażu, autor m.in. ukazującej się właśnie książki "Pisanie. Z Ryszardem Kapuscińskim rozmawia Marek Miller".

Wspólnie zastanawiali się nad tym, czym się różni sama rozmowa od jej wydrukowanej wersji. Dzielili się swoimi doświadczeniami z pracy, opowiadali o sposobach docierania do rozmówców, o tym, kiedy właśnie rozmowę wybierają jako sposób przedstawienia jakiegoś problemu.

- Bohaterowie niektórych rozmów zostają w nas dłużej - mówi Angelika Kuźniak - U mnie tak było z Hertą Müller. Teraz pracuję nad jej biografią, namaszczoną przez nią. To się stało nie tylko dlatego, że ta rozmowa nam wyszła, ale również dlatego, że zrozumieliśmy się jako ludzie.

usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Nie wierzę, że przepłynąłem kajakiem Atlantyk"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 17:18
Aleksander Doba potrzebował 99 dni, by przepłynąć kajakiem Ocean Atlantycki. W rozmowie z IAR mówi o trudach wyprawy i planach na przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Lang: Miałem 10 lat i fioła na punkcie Szostakowicza

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 10:48
- Oglądałem w szkole film, dowiedziałem się, że Szostakowicz skomponował I Symfonię w wieku 19 lat i dzięki niej stał się natychmiast sławny. I pamiętam co wtedy pomyślałem: Mam 10 lat, też tak mogę, uda mi się! - mówi David Lang, jeden z najważniejszych amerykańskich kompozytorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W Nowym Jorku czuję się bezpiecznie"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2011 14:00
Takie słowa John Lennon wypowiedział 6 grudnia 1980 roku. Dwa dni później został zamordowany przed wejściem do swojego nowojorskiego domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazik: zasadniczo politykom nie wierzę

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 14:48
- Już dawno sparzyłem się na ich socjotechnicznych chwytach, z których jako człowiek, który spędził 9 lat na wydziale socjologii, zdaję sobie sprawę - mówi muzyk Kazik Staszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więckiewicz: ta historia jest we mnie ciągle żywa

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 18:12
- To nie znaczy, że wchodzę wieczorami do kanałów, ale myślę o tym - mówi o swojej roli w filmie "W ciemności" aktor Robert Więckiewicz.
rozwiń zwiń