X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dwa Teatry". Dzieci też chcą słuchowisk!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 12:00
Osobny konkurs słuchowisk dziecięcych jest nowością festiwalu "Dwa Teatry". Przez ostatnie 15 lat produkcje dla najmłodszych rywalizowały ze spektaklami dla dorosłych.
Audio
  • Tomasz Trojanowski o przedstawionych na "Dwóch Teatrach" słuchowiskach dla dzieci (Poranek Dwójki)
  • Iza Klementowska o swojej książce "Szkielet białego słonia" (Poranek Dwójki)
  • Wystawa prac Zbigniewa Beksińskiego w Częstochowie (Poranek Dwójki)
  • Małgorzata Halber o Teatrze Klancyk i Klubie Komediowym (Poranek Dwójki)
Choć słuchowiska radiowe w epoce nowych mediów mają dużą konkurencję, to każdy rodzic może wprowadzić swoje dziecko w świat teatru wyobraźni (zdj. ilustracyjne)
Choć słuchowiska radiowe w epoce nowych mediów mają dużą konkurencję, to każdy rodzic może wprowadzić swoje dziecko w świat teatru wyobraźni (zdj. ilustracyjne)Foto: pexels/CC0

Relacje, rozmowy, słuchowisko
dwa teatry plakat 1200.jpg
Festiwal "Dwa Teatry" na antenie Dwójki

Z czego wyniknęła potrzeba oddzielnego konkursu słuchowisk dla dzieci? Jaka jest rola klasyki w twórczości radiowej dla młodych odbiorców? O tym z pisarzem i autorem słuchowisk Tomaszem Trojanowskim rozmawiał w Sopocie Bartosz Panek.

W audycji spotkaliśmy się także z Izą Klementowską, reporterką, dziennikarką, autorką książki "Szkielet białego słonia". To obraz historycznego i współczesnego Mozambiku, który jako jedna z ostatnich afrykańskich kolonii odzyskał niepodległość. W wyniku wyzwolenia Portugalczycy zostali zmuszeni do opuszczenia kraju. Niepodległość nie przyniosła jednak pokoju.

Zajrzeliśmy ponadto do Częstochowy, gdzie otwarta zostanie wystawa twórczości Zbigniewa Beksińskiego z paryskiej kolekcji Dmochowskich, a kolejne rekomendacje kulturalne przedstawiła pisarka, dziennikarka muzyczna i rysowniczka Małgorzata Halber.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Data emisji: 25.05.2016

Godzina emisji: 6.00

mm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kurdowie. Niewidzialny naród optymistów

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 15:00
– To w ponad 90 procentach muzułmanie, ale całkowicie różni od tych, których znamy – mówił Paweł Smoleński, autor książki "Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sukces Norwegii to nie tylko ropa naftowa

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 18:00
- Odkrycie złóż na Morzu Północnym było zaskoczeniem dla samych Norwegów. To tylko jeden z etapów dramatycznej historii tego kraju w XX wieku - podkreślił Paweł Urbanik, redaktor zbioru "Droga na Północ. Antologia norweskiej literatury faktu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bardzo martwy sezon". Reportaże o tych, których przeoczyliśmy

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 18:00
- Ja nie piszę o dołach społecznych, lecz o zwykłych ludziach, z którymi świetnie się dogaduję - podkreślił Marcin Kołodziejczyk, autor książki "Bardzo martwy sezon. Reportaże naoczne", opisującej Polskę m.in. z perspektywy wiejskiego sklepu i przystanku.
rozwiń zwiń