Wakacje w Waszyngtonie, czyli Abraham Lincoln dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 10:00
-  Siedmioletni Bartek mieszka z mamą, nauczycielką historii i angielskiego, gdzieś w Polsce. Pewnego dnia dostają zaproszenie do Ameryki - przybliżał Marcin Sendecki akcję swojej najnowszej książki "Wakacje w Waszyngtonie. Historia Abrahama Lincolna".
Audio
  • Z Marcinem Sendeckim rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)

Co istotne, jest to książka dla młodszych czytelników. Jak podkreślał gość Dwójki, pisanie dla dzieci - bardzo wdzięcznych czytelników - to ciekawe doświadczenie.

Jak tytułowy temat "waszyngtońskich wakacji" związany jest z postacią Abrahama Lincolna i z jego czasami? Zaproszenie do odwiedzenia stolicy USA przychodzi od przyjaciółki mamy Bartka. Przyjaciółka ta, opowiadał gość Dwójki, jest czarnoskóra, ma synka, z którym Bartek się zaprzyjaźnia, zatem np. temat dawnego niewolnictwa i problemów rasowych w książce się naturalnie pojawia.

Jak Bartek poznaje postać samego Lincolna? Skąd w ogóle pomysł na książkę o historii słynnego amerykańskiego prezydenta? Marcin Sendecki mówił w audycji również o podstawowym obszarze swojej twórczości - o poezji.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Marcin Sendecki (poeta, dziennikarz)

Data emisji: 16.08.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowanay w auducji "Poranek Dwójki".

jp/mc

Czytaj także

Trinity Boys Choir. Tak trzeba śpiewać, chłopcy!

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 10:55
– Sądzę, że dzieci powinny słuchać śpiewających rówieśników, bo to zachęci je do robienia tego samego – mówił David Swinson, dyrygent i dyrektor artystyczny Trinity Boys Choir.
rozwiń zwiń