X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Miejska rewolta". Nowa sztuka dla nowego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 10:00
W audycji zapraszaliśmy na wystawę w Muzeum Narodowym w Warszawie prezentującą prace artystów ze środowisk awangardowych II Rzeczypospolitej.
Audio
  • Ewa Skolimowska i Piotr Rypson o wystawie "Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie" (Poranek Dwójki)

Twórcy wystawy "Miejska rewolta" przypominają twórczość wybitnych postaci: Leona Chwistka, Tytusa Czyżewskiego, Andrzeja Pronaszki, Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego), Henryka Stażewskiego, Władysława Strzemińskiego, Marka Włodarskiego. Widzowie będą mogli prześledzić mapę relacji, jakie nawiązywali między sobą artyści, a także śledzić narastanie i rozwój awangardowych idei od ekspresjonizmu i formizmu, przez konstruktywizm aż po surrealizm.

Wśród eksponowanych dzieł znalazły się najcenniejsze prace na papierze – rysunki, grafiki, fotogramy i fotomontaże – wykonane przez artystów współtworzących środowiska awangardowe II Rzeczypospolitej. Ekspozycję uzupełnia zespół czasopism oraz książek zaprojektowanych przez wybitnych reprezentantów nowoczesnej typografii. 

Wystawę można odwiedzać od 27 października do 21 stycznia.

Marek Włodarski (1903–1960), Płyną po niebie, 1931, gwasz, papier Marek Włodarski (1903–1960), Płyną po niebie, 1931, gwasz, papier

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Ewa Skolimowska (kuratorka) i Piotr Rypson (zastępca dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie)

Data emisji: 26.10.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki". 

materiały prasowe/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Sławiński. Z Osiecką na kucyku piosenki

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 12:00
– Na tego kucyka przesiadłem się z wysokiego konia opery. Z korzyścią, bo mój operowy koń chyba kulał – mówił kompozytor o swojej współpracy z Agnieszką Osiecką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koleżanka". Agnieszka Osiecka swinguje w mroku

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 10:30
– Zawsze jest jakiś dramat i zawsze jest jakaś młodość  – mówiła Karolina Felberg-Sendecka o pewnym paradoksie, który uchwyciła w książce "Koleżanka. Wspomnienia o Agnieszce Osieckiej".
rozwiń zwiń