X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Bukowski: Dołęga-Mostowicz tylko pozornie był celebrytą

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 13:48
- Rzeczywiście był znany, zarabiał masę pieniędzy, lubił się dobrze ubrać i był koneserem pięknych kobiet. Z drugiej strony, gdy próbowałem dowiedzieć się czegoś o jego życiu prywatnym, trafiłem na ścianę. Nie było zupełnie nic - mówił w Dwójce reżyser spektaklu Teatru Telewizji "Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy".
Audio
  • Reżyser Marek Bukowski o spektaklu Teatru Telewizji "Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy" (Poranek Dwójki)

Losy pisarza opowiedziane tu zostały przez pryzmat historii fikcyjnej postaci, bezwzględnego oportunisty Stanisława Webera vel Stanisława Nowaka, rzekomego pierwowzoru najsłynniejszego bohatera stworzonego przez Dołęgę-Mostowicza - Nikodema Dyzmy.

- Czytając po kolei wszystkie książki Dołęgi-Mostowicza okazało się, że w każdej z nich są ślady jego własnych przeżyć, że on rozwija te rzeczy w powieściach. I tam tak naprawdę znaleźliśmy materiał do opowieści o nim. Bo on tam w taki dwuznaczny sposób opowiada o swoich znajomościach, miłościach, przyjaciołach. Innymi słowy, wypowiada się przez swoją twórczość, co również mi jest bliskie - podkreślał gość Dwójki.

Spektakl "Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy" to dla Marka Bukowskiego reżyserski debiut w Teatrze Telewizji (premiera 20 maja, godz. 21). W obsadzie zobaczymy m.in. Wojciecha Mecwaldowskiego, Mariana Opanię i Piotra Roguckiego. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji o wielowątkowych dziejach, a także o niezliczonych romansach pisarza wpierw uwielbianego, a potem zakazanego.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Marek Bukowski (aktor, reżyser)

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śledź, kotlety wieprzowe i sukcesy Nikodema Dyzmy

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 14:40
- Dyzma często zajada stres. Gdy chce sobie dogodzić, idzie do bardzo taniej knajpki lub wraca do domu i zjada kawałek zimnej cielęciny – podkreślił Zbigniew Kmieć, opowiadając o bohaterze słynnej książki Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.
rozwiń zwiń