X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szymon Nehring. Wokół Festiwalu Józefa Elsnera

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 13:06
Gościem audycji "Poranek Dwójki" będzie utalentowany pianista - jedyny Polak, który otrzymał pierwszą nagrodę podczas jednego z najważniejszych wydarzeń pianistycznych - na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinstein w Tel Awiwie.
Szymon Nehring
Szymon NehringFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Ogromny rozgłos przyniósł mu Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, którego został laureatem w 2015 roku. Od tego momentu jego kariera nabrała rozpędu. Koncertuje na całym świecie, jednak znalazł dla nas czas i o godz. 8.30 naszym gościem będzie Szymon Nehring. Pianista wystąpi w ramach festiwalu "Wokół Józefa Elsnera". 7 września zagra na koncercie w pięknej scenerii Pałacu na Wodzie. Usłyszymy w jego wykonaniu dzieła z wczesnej twórczości Chopina. A na spotkanie zapraszamy na godz. 8.30 (transmisja wideo).

Po godz. 9.30 gościem Poranka Dwójki będzie dyrektor Narodowego Forum Muzyki - Andrzej Kosendiak, z którym zaprosimy Państwa na rozpoczynający się 6. września Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. W tym roku - jak piszą organizatorzy -  tegoroczna Wratislavia Cantans zwraca się w stronę Południa: przygląda się nieustannie napływającym stamtąd inspiracjom, obserwuje przenikanie się tradycji, poszukuje w tym regionie źródeł naszej współczesnej kultury. Podczas festiwalu zobaczymy, jak wiele różnych rytów religijnych powstałych w obrębie chrześcijaństwa swój początek miało na południu.

W audycji przeniesiemy się też do Krzemieńca na Ukrainę na  międzynarodową konferencję naukową - Dialog Dwóch Kultur. Nasz korespondent opowie o programie  czterodniowej konferencji poświęconej relacjom polsko-ukraińskim na niwie kultury i sztuki oraz wspólnego dziedzictwa kulturowego.

W programie również:

  • prezentacja premier nowego sezonu Teatru Telewizji Polskiej z udziałem twórców spektakli;
  • sztuka rodem ze Złotego Wieku dramatu - "Zielony Gil" w Lubuskim Teatrze - klasyczny, dobrze skrojony tytuł z muzycznymi akcentami w mistrzowskim tłumaczeniu i adaptacji Juliana Tuwima;
  • Festiwal "Muzyka w Opactwie" w Wąchocku.

Nie zabraknie również konkursów "Płyta tygodnia" i "Pocztówka z wakacji".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w czwartek (5.09) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

am

Zobacz więcej na temat: Szymon Nehring muzyka klasyczna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Avner Biron: mówimy z Nehringiem tym samym muzycznym językiem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 13:29
- Gra Szymona jest pełna wolności i wyobraźni, które słychać w każdej nucie. W lot odczytuje intencje i reaguje na wszelkie zmiany w interpretacji – mówił w Dwójce o polskim pianiście dyrygent Israel Camerata Orchestra Jerusalem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Nehring: zapomnijcie, że to jest konkurs

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 12:13
- Trzeba grać dla publiczności, która jest w sali, ostatecznie chodzi o to, żeby mieć przyjemność z dzielenia się muzyką - radził uczestnikom Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych Szymon Nehring.
rozwiń zwiń