Aleksandra Olczyk: tęsknię za Polską

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 14:15
- Mam nadzieję, że teraz będę miała możliwość więcej występować w kraju. Tutaj wyrosłam, tutaj zaszczepiono we mnie pasję do muzyki i chciałabym się tutaj tym podzielić, odwdzięczyć - mówiła w Programie 2 Polskiego Radia Aleksandra Olczyk - laureatka nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Odkrycie Roku.
Laureaci nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020 (Aleksandra Olczyk druga od lewej)
Laureaci nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020 (Aleksandra Olczyk druga od lewej)Foto: Marta Ankiersztejn/IMiT

Posłuchaj
04:19 Aleksandra Olczyk 25 listopad 2020 08_37_23.mp3 Rozmowa z Aleksandrą Olczyk, laureatką Koryfeusza Muzyki Polskiej (Poranek Dwójki)

 

Aleksandra Olczyk jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Magdaleny Krzyńskiej. Po ukończeniu studiów kontynuowała naukę u prof. Heleny Łazarskiej. W tegorocznej edycji nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej została wyróżniona za "szczególną jakość kreacji wokalnej i dynamikę rozwoju drogi artystycznej".


Wręczono Koryfeusze Muzyki Polskiej 2020


- Mam nadzieję, że jest to w pewnym sensie moment zwrotny, ponieważ występuję na scenach całego świata i jest to dla mnie wspaniałe - podkreśliła sopranistka. - Bardzo jednak tęsknię za Polską i bardzo chciałabym mieć możliwość występów w kraju dla swojej publiczności: rodziny, znajomych, osób, które kojarzą moją twarz z regionu łódzkiego - dodała.


Piotr Beczała 1200.jpg
Piotr Beczała: propaguję polską muzykę na całym świecie [WIDEO]

Najważniejszy z jej debiutów zaplanowano na deskach Metropolitan Opera w Nowym Jorku, gdzie w przyszłości, po powrocie artystów na scenę, odegra rolę Królowej Nocy w "Czarodziejskim flecie" Mozarta. - Kiedy stoję na scenie przed widownią, kiedy tworzymy jakieś dzieło, wcielam się w postać, absolutnie nie myślę, gdzie ma to miejsce - zaznaczyła. - Takie przemyślenia przychodzą przed lub po, wtedy można tęsknić. Serce cieszy się wszędzie, gdzie swoją pasją da się zarazić ludzi.

***

Rozmawiała: Agata Gwizdała

Gość: Aleksandra Olczyk (sopranistka)

Data emisji: 25.11.2020

Godzina emisji: 8.30

Rozmowa została wyemitowana w audycji Poranek Dwójki.

Zobacz więcej na temat: Dwójka Koryfeusz Muzyki Polskiej
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Rejmer: Szymborska lubiła kicz

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 08:25
- Każda rzecz w tym mieszkaniu jest anegdotą, opowieścią i można sobie budować dzięki niej jakiś obraz Wisławy Szymborskiej - mówiła w "Kwadransie bez muzyki" polska pisarka i reportażystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wisława Szymborska. Szukanie słów w kamieniu

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 05:50
– Poeci nie robią nic innego, tylko szukają słów – mówiła Wisława Szymborska w Polskim Radiu w 1974 roku. Proces pisania wiersza porównywała zaś do wydobywania kształtu rzeźby z kamienia. – To jest robota kamieniarska – powiedziała 10 lat wcześniej w radiowym wywiadzie.
rozwiń zwiń