X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pustka w Nowym Sączu

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 15:30
Na wystawę "Void" do Nowego Sącza - na której m.in. prace Nikifora, Andy Warhola czy Jerzego Nowosielskiego - zapraszał Leon Tarasewicz.
Audio
  • Rozmowa z Krystyną Piotrowską i Leonem Tarasewiczem o nowosądeckiej wystawie "Void"
  • Rozmowa z Markiem Cecułą na temat jego wrocławskiej wystawy SEEDS
Mirosław Bałka, Tanz, 2002, kadr filmu video
Mirosław Bałka, Tanz, 2002, kadr filmu videoFoto: materiały promocyjne/BWA Sokół, Nowy Sącz

W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" opowiadaliśmy o prezentowanej w nowosądeckiej Galerii BWA Sokół wystawie: "Void". Przygotowana przez Andę Rottenberg ekspozycja spogląda ku mitycznej przestrzeni Galicji, której tytułowa pustka była w ciągu stuleci wypełniana przez różną ludność i różną władzę. Na wystawie znalazły się prace Nikifora, Andy Warhola czy Jerzego Nowosielskiego, których twórczość w różny sposób związana jest z miejscową kulturą łemkowską. O niej w komentarzu do swojej pracy mówi Leon Tarasewicz: "To właśnie blask łemkowskiego ikonostasu podarował nam Andreja Warchoła, Nikifora oraz Jerzego Nowosielskiego".

Inne prace pokazywane na "Void", jak wideo "Jakub Muller - Mimo lat, co minęły" Krystyny Piotrowskiej czy obrazy Maryana S. Maryana, nawiązują do żydowskiej obecności w regionie. Instalacja wideo "Little Nowy Sącz" Hadassy Goldvicht zainspirowana została wspomnieniami z dzieciństwa Emila Knebla. Na wystawie znalazły się też dwie prace Mirosława Bałki: rzeźba "Bruno Schulz" oraz wideo "Tanz" powstałe w 2002 roku w pociągu pospiesznym relacji Warszawa-Gdańsk i przedstawiające ostatnie chwile dokonującej żywota ćmy.

Gościem Poranka byli Krystyna Piotrowska i Leon Tarasewicz.

Zapraszaliśmy również na wystawę Marka Cecuły: SEEDS - sztuka przetrwania w BWA we Wrocławiu. O ekspozycji mówił sam artysta.

Ponadto w audycji: informacje kulturalne, kalendarium, przegląd prasy i piosenka z rekomendacją. W tym tygodniu piosenki proponuje Zbigniew Namysłowski. Nie zabrakło też płyty tygodnia.

Audycję prowadził Paweł Sawicki.

11 września (wtorek)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teologia Jerzego Nowosielskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 14:00
- Chrystus jest moim osobistym Zbawicielem - twierdził Jerzy Nowosielski. Jego wielka wiara opierała się na niezwykłym przeżywaniu tajemnicy Śmierci i Zmartwychwstania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowosielski trafił do Pałacu Prezydenckiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 13:36
Obrazy Jerzego Nowosielskiego zdobią jedną z sal Pałacu Prezydenckiego. Prezydent Bronisław Komorowski, który otwierał wystawę, powiedział, że z niepokojem myślał o tym pomyśle.
rozwiń zwiń