Andrzej Chłopecki we wspomnieniach

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 12:00
W "Poranku Dwójki" o zmarłym dziennikarzu Dwójki opowiadają jego przyjaciele i współpracownicy.
Audio

W związku ze śmiercią naszego kolegi, dziennikarza, wybitnego muzykologa i krytyka muzycznego – Andrzeja Chłopeckiego -  w Poranku Dwójki wspominali  Andrzeja: Grzegorz Michalski, Elżbieta Markowska i Małgorzata Gąsiorowska.

Gościliśmy też w studiu  Marka Żebrowskiego – autora książki biograficznej  - „Jerzy Giedroyć. Życie przed "Kulturą” -  o zupełnie nieznanym okresie życia Redaktora. Książka jest nowoczesną, świetnie napisaną opowieścią biograficzną – ożywia postać Jerzego Giedroycia – dziecka, nastolatka, brata, syna, męża, szefa, przyjaciela – w miejsce znanej i opisywanej wielokrotnie roli Redaktora.

Program poprowadził Tomasz Szachowski.

Czytaj także

Giedroyc w Pamięci Świata

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2011 16:06
19 lipca w domu paryskiej "Kultury" w Maisons-Laffitte odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej z okazji wpisania Archiwum Instytutu Literackiego na listę programu "Pamięć Świata" UNESCO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mija 11 lat od śmierci Jerzego Giedroycia

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2011 10:47
Jerzy Giedroyc - założyciel, redaktor i wydawca paryskiej "Kultury", polityk i publicysta - zmarł 4 września 2000 roku w Maisons-Laffitte pod Paryżem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Mackiewicz - rodzinny punkt widzenia

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2012 00:09
Józef Mackiewicz urodził się 1 kwietnia 1902 roku, 110 lat temu, ale do dziś budzi emocje. Niektórzy uważają go za jednego z największych polskich prozaików XX wieku, inni za zdrajcę i kolaboranta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie o Andrzeju Chłopeckim

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 12:57
Gośćmi Joanny Grotkowskiej będą przyjaciele i współpracownicy Andrzeja Chłopeckiego, muzykolodzy, dziennikarze i kompozytorzy.
rozwiń zwiń