Wrocław pokaże filmowe Stany

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 10:00
W dniach 13-18 odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska American Film Festival.
Audio
  • Relacja z wręczenia Nagrody Mackiewicza
  • Urszula Śniegowska, dyrektor programowa o American Film Festival we Wrocławiu
Fragm. plakatu American Film Festivalu 2012
Fragm. plakatu American Film Festivalu 2012Foto: mat. prasowe

W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" o godz. 8.35 gościliśmy w studiu Urszulę Śniegowską - dyrektor programową American Film Festival, który rozpoczyna się we wtorek we Wrocławiu. Festiwal jest okazją do zapoznania się ze współczesną kinematografią amerykańską, a przez nią również z kulturą i rzeczywistością Stanów Zjednoczonych. Na festiwalu będą prezentowane zarówno najnowsze tytuły uznanych reżyserów, jak również dzieła nieznanych twórców.

Natomiast o godz. 7.50 dziś, można było w Dwójce posłuchać relacji z niedzielnej uroczystości wręczenia Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza

A poza tym: "Słowo na dzień", kalendarium, przegląd prasy, wiadomości kulturalne, zaproszenia na imprezy kulturalne oraz cykl: "Piosenka z rekomendacją" (wybierana tym razem przez pianistę jazzowego - Marcina Wasilewskiego).
Jak zwykle zapraszamy również do udziału w naszym konkursie "Płyta Tygodnia". Sir Georg Solti w setną rocznicę urodzin! Nagrania z lat 1937-1997 zebrane na podwójnym albumie firmy Decca.

Program prowadził Marcin Pesta.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reżyser śpiewa pieśń w ramach podziękowania za nagrodę

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 10:30
Kim Ki-duk, laureat Złotego Lwa 69. Festiwalu Filmowego w Wenecji, był tak wzruszony odbierając nagrodę, że zaśpiewał okolicznościową pieśń koreańską, aby wyrazić swoją wdzięczność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapraszamy na film!

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 23:32
Warszawski Festiwal Filmowy i "Inne światy Wernera Herzoga".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palestyńczyk demoluje żydowskie mieszkanie

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 18:18
Ali uciekł z rodziną do Berlina z wojny w Libanie. Jego sąsiadem jest rosyjski Żyd – weteran wojenny Alexander. Ali, chcąc przypodobać się nowym kolegom, robi coś, z czego konsekwencji nie zdaje sobie chyba sprawy…
rozwiń zwiń