Wszystkie tajemnice Watykanu

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 16:22
W specjalnym wydaniu audycji "Słuchaj świata" – nadawanej prosto z Rzymu – porozmawiamy o Państwie Kościelnym.

Dlaczego Watykan jest ostatnią monarchią absolutną w Europie? Jak wygląda codzienne życie w Watykanie i dlaczego Muzea Watykańskie biją rekordy frekwencji? Czy na terytorium tego najmniejszego państwa świata jest więzienie? Jak zmienia się moda w Watykanie, do czego służy stacja kolejowa na tyłach bazyliki św. Piotra?

W naszej audycji będziemy też snuć refleksje o historii Państwa Kościelnego – zastanowimy się nad jego położeniem w czasie risorgimenta, które doprowadziło do Zjednoczenia Włoch. Opowiemy także o Radiu Watykańskim, które w tym roku obchodzi 80-lecie istnienia.

Rozmówcami Bartosza Panka będą: prof. Wojciech Jakubowski, o. Stanisław Tasiemski, prof. Gian Luca Potesta, prof. Antonio Paolucci.

1 maja (niedziela), godz. 16:00

Czytaj także

Beatyfikacja Jana Pawła II na antenach Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 12:48
W niedzielę, 1 maja, odbędzie się beatyfikacja Jana Pawła II. Z tej okazji wszystkie Programy Polskiego Radia przygotowały specjalne audycje, upamiętniające Papieża Polaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Santo – droga do świętości

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 15:13
W specjalnym wydaniu "Klubu Ludzi Ciekawych Wszystkiego" prosto z Watykanu: rozmowa o wyjątkowej mocy oddziaływania Jana Pawła II.
rozwiń zwiń