Polskie Radio
Section05
Henryk Hoser

Abp Hoser: bolszewizm zatruł zachodnią cywilizację. Jego pochodną są dzisiejsze ideologie

- Żyjemy w epoce postmodernizmu, która odchodzi od racjonalizmu i kieruje się różnymi ideologiami mającymi neomarksistowskie korzenie. To tworzenie nowoczesnego człowieka, który ma być pozbawiony tożsamości i pamięci historycznej - powiedział w rozmowie z tygodnikiem "Niedziela" abp Henryk Hoser.
Zobacz więcej na temat:  LGBT Kościół społeczeństwo Henryk Hoser tolerancja marksizm POLSKA

"Orędownik polskich spraw". Hierarchowie wspominają kard. Zenona Grocholewskiego

- Był głosicielem prawdy i ciągłości życia Kościoła bez rewolucyjnych zmian - wspomina abp Henryk Hoser. - Był chodzącym “vademecum” w dziedzinie prawa i wychowania katolickiego, a przy tym wspaniałym człowiekiem - mówi kard. Kazimierz Nycz. Kardynał Zenon Grocholewski zmarł w Rzymie w wieku 81 lat.
Zobacz więcej na temat:  aktualności katolickie Kościół Watykan Kościół katolicki POLSKA Henryk Hoser Kazimierz Nycz Stanisław Gądecki Zenon Grocholewski

Abp Hoser: pandemia przypomniała o człowieczeństwie. To ogromna szansa

Pandemia zmieniła wektory naszego życia i myślenia o świecie. Przypomniała o człowieczeństwie, otwierając na innych, zwłaszcza słabych, bezbronnych i biednych - powiedział abp Henryk Hoser, Duchowny podkreślił, że to ogromna szansa dla współczesnej cywilizacji, w tym także dla Kościoła.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pomoc społeczeństwo wiara chrześcijaństwo aktualności katolickie Henryk Hoser Kościół POLSKA

Arcybiskup Henryk Hoser otrzymał nagrodę za zasługi dla polskiej wsi

Arcybiskup Henryk Hoser otrzymał Nagrodę im. biskupa Romana Andrzejewskiego za zasługi dla polskiej wsi. Wyróżnienie, w imieniu kapituły Fundacji "Solidarna wieś", wręczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas uroczystej gali w sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  wieś Henryk Hoser Kościół społeczeństwo Kościół katolicki aktualności katolickie POLSKA Kazimierz Nycz Episkopat Polski

Abp Hoser jako biskup senior. "Nadal będę służył"

– W życiu kapłańskim, tym bardziej biskupim, nie ma czasu na odpoczynek. Nadal będę służył jak mogę i kiedy mogę – zapewniał w audycji Jeden na Jednego abp Henryk Hoser. Gość Polskiego Radia 24 mówił m.in. o swojej działalności w nowej roli, już nie biskupa diecezji warszawsko-praskiej, a biskupa seniora.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Hoser święta Boże Narodzenie Kościół Kościół katolicki wiara religia POLSKA