Polskie Radio
Section05
Henryk Hoser

"Misjonarz z powołania". Mateusz Dzieduszycki wspomina abp. Henryka Hosera

- Myślę, że czerpał ze swoich korzeni w bardzo wielkim stopniu. Był człowiekiem z duszą międzynarodową, on miał bardzo szerokie kontakty, był misjonarzem z powołania - wspominał o arcybiskupie Henryku Hoserze w Polskim Radiu 24 Mateusz Dzieduszycki, dziennikarz, były rzecznik prasowy diecezji warszawsko-praskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Hoser odeszli 2021 pamięć społeczeństwo Kościół katolicki wiara chrześcijaństwo

"Mówił, że ma dwie rodziny: naszą i pallotyńską". Pożegnano abp. Henryka Hosera

Arcybiskupa Henryka Hosera podczas mszy świętej żałobnej żegnali: rodzina, przyjaciele, lekarze i przedstawiciele duchowieństwa. W kościele seminaryjnym w Ołtarzewie rozpoczęły się dwudniowe uroczystości pogrzebowe Henryka Hosera - lekarza, pallotyna, misjonarza, biskupa seniora diecezji warszawsko-praskiej, wysłannika papieskiego w Medziugorie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Hoser społeczeństwo odeszli 2021 pamięć Msza święta

Jutro rozpoczną się uroczystości pogrzebowe abp Henryka Hosera. Potrwają dwa dni

Jutro w południe w kościele seminaryjnym w Ołtarzewie rozpoczynają się dwudniowe uroczystości pogrzebowe księdza arcybiskupa Henryka Hosera, pallotyna. Wieczorem o 18.00 arcybiskupa seniora diecezji warszawsko-praskiej w katedrze świętego Floriana żegnać będą wspólnoty diecezjalne, wierni, delegacje z zagranicy. Główna Msza święta pogrzebowa będzie sprawowana w piątek o 12.00 w katedrze warszawsko-praskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Hoser odeszli 2021 Kościół

Nie żyje abp. Henryk Hoser. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski: to ogromna strata dla Kościoła

- Śmierć abp. Henryka Hosera to ogromna strata dla polskiego Kościoła. To był naprawdę bardzo wyjątkowy człowiek. Znał nie tylko choroby ciała, ale także choroby duszy, potrafił rozmawiać z ludźmi, był otwarty, potrafił słuchać - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia Henryk Hoser Kościół katolicki wiara Medjugorje odeszli 2021 Kościół Episkopat Polski

Pallotyn, lekarz, misjonarz. W wieku 78 lat zmarł abp Henryk Hoser

Zmarł arcybiskup Henryk Hoser, biskup senior warszawsko-praski. Był kapłanem ponad 45 lat, należał do Zgromadzenia Księży Pallotynów. Przez 21 lat (1975-1996) pracował w Rwandzie w Afryce. W latach 2008-2017 kierował diecezją warszawsko-praską. Od 2018 r. był wizytatorem apostolskim w Medziugorie. Miał 78 lat.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Hoser Kościół katolicki wiara Medjugorje POLSKA społeczeństwo odeszli 2021 Kościół

Abp Hoser: bolszewizm zatruł zachodnią cywilizację. Jego pochodną są dzisiejsze ideologie

- Żyjemy w epoce postmodernizmu, która odchodzi od racjonalizmu i kieruje się różnymi ideologiami mającymi neomarksistowskie korzenie. To tworzenie nowoczesnego człowieka, który ma być pozbawiony tożsamości i pamięci historycznej - powiedział w rozmowie z tygodnikiem "Niedziela" abp Henryk Hoser.
Zobacz więcej na temat:  LGBT Kościół społeczeństwo Henryk Hoser tolerancja marksizm POLSKA