X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dwa Teatry". Od Hildegardy do Wampira z Zagłębia

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 11:00
Goście zakończonego 25 maja festiwalu "Dwa Teatry" opowiadali w Dwójce o - czasem pełnej niespodzianek - pracy nad spektaklami radiowymi i telewizyjnymi.
Audio
  • Rozmowa z laureatami i gośćmi festiwalu "Dwa Teatry" 2016 (Inny stan skupienia/Dwójka)
Fragment plakatu promującego XVI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry
Fragment plakatu promującego XVI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry"Foto: materiały prasowe

Poznaj wszystkich laureatów festiwalu "Dwa Teatry" 2016 >>>

Grand Prix 16. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie zdobył spektakl telewizyjny "Ich czworo. Tragedia ludzi głupich" Gabrieli Zapolskiej w reż. Marcina Wrony oraz słuchowisko "Von Bingen. Historia prawdziwa" Sandry Szwarc w reż. Waldemara Modestowicza oraz w realizacji akustycznej i opracowaniu muzycznym Macieja Kubery.

Autorka słuchowiska opowiadała w Dwójce o pracy nad biografią Hildegardy von Bingen ("zawsze interesowały mnie historie, które nie powinny były się wydarzyć"), z kolei Waldemar Modestowicz podkreślał, że tekst Sandry Szwarc był pełen "zadr i niespodzianek", i tłumaczył, dlaczego w tytułowej roli obsadził Julię Kijowską, wspominając, że z początku aktorka była tym przerażona.

W audycji rozmawialiśmy także z Igorem Gorzkowskim, nagrodzonym w Sopocie za reżyserię Dwójkowego słuchowiska "Wampir", które w sobotę (28.05) w godz. 19.00-20.20 nadamy w paśmie  "Wieczór ze słuchowiskiem".

***

Tytuł audycji: Inny stan skupienia

Prowadził: Jacek Wakar

Goście: Sandra Szwarc (autorka słuchowiska "Von Bingen. Historia prawdziwa"), Waldemar Modestowicz (reżyser słuchowisk radiowych), Maciej Kubera (reżyser dźwięku, kompozytor i ilustrator muzyczny), Igor Gorzkowski (reżyser słuchowisk radiowych), Beata Ścibakówna i Milena Suszyńska (aktorki nagrodzone za role w spektaklu "Mąż i żona" Aleksandra Fredry w reż. Jana Englerta), Małgorzata Kożuchowska, Artur Żmijewski i Mariusz Ostrowski (aktorzy grający w spektaklu "Ich czworo" w reż. Marcina Wrony)

Data emisji: 25.05.2016

Godzina: 21.50

mc/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal "Dwa Teatry" na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 12:17
XVI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" odbędzie się w Sopocie w dniach 23-25 maja. Dwójka zaprasza na specjalne audycje poświęcone temu wydarzeniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dwa teatry". Opowieści Stanisławy Celińskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 15:12
Gościem "Zapisków ze współczesności" jest wybitna aktorka, tegoroczna laureatka Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa Teatry. "Jesteśmy krok przed Europą"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 10:00
- Wyprzedzamy inne radiofonie, jeśli chodzi o poszukiwania formalne. Współczesne spektakle bardzo różnią się od tych z pierwszego festiwalu, który odbył się w 2001 roku - podkreślał Janusz Kukuła, zapraszając na "Dwa Teatry".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sopot. Miasto "Dwóch Teatrów"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 09:00
W "Poranku Dwójki" wysłuchaliśmy relacji z XVI Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia "Dwa teatry".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisława Celińska debiutowała jako... chłopiec

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 14:00
– Przez jakiś czas byłam etatowym chłopakiem, dopóki się nie zbuntowałam, mówiąc, że jestem już dorosłą dziewczynką i chcę grać role żeńskie – wspominała aktorka swoje radiowe początki.
rozwiń zwiń