Czy Polacy naprawdę boją się uchodźców?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 23:00
- Temat migrantów przymusowych w Polsce to przykład zjawiska, które nie jest problemem realnym. To zagadnienie wyniesione przez debatę polityczną i społeczną – powiedziała dr Teresa Święćkowska.
Audio
  • Rozmowa z redaktorami czasopisma "Bez Dogmatu" - Teresą Święćkowską i dr hab. Michałem Kozłowskim (Innymi słowy/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: sebos/Shutterstock.com

- Zanim w połowie 2015 roku rozpoczął się kryzys uchodźczy w Europie, mieszkańcy polskiej prowincji w ogóle nie słyszeli o takim zjawisku jak uchodźstwo. Wszystko zmieniło się, gdy o tym problemie zaczęły mówić media i politycy. U ludzi pojawił się wtedy strach – dodała dr Teresa Święćkowska, która jest członkiem redakcji czasopisma "Bez Dogmatu". W najnowszym numerze kwartalnika znalazły się m.in. teksty o imigrantach oraz postprawdzie.

Z nagrania audycji - która poświęcona była pismu "Bez Dogmatu" i skupionemu wokół niemu lewicowemu środowisku - dowiemy się również, jakie są wyniki badań dotyczących postaw młodych Polaków wobec obcokrajowców.

***

Tytuł audycji: Innymi słowy

Prowadzą: Barbara Schabowska i Dominik Zdort

Goście: dr Teresa Święćkowska i dr hab. Michał Kozłowski (redaktorzy czasopisma "Bez Dogmatu")

Data emisji: 7.04.2017

Godzina emisji: 22.00

mz/mc

Czytaj także

Czyje jest miasto? Spotkanie z "Nowym Obywatelem"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 16:51
W tym roku w cyklu "Innymi słowy" przyglądamy się różnym środowiskom, skupionym wokół czasopism. Zaczęliśmy od "Nowego Obywatela".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Transhumanizm. Kiedy przestaniemy być ludźmi?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 19:00
Jak przekonują transhumaniści, wszyscy jesteśmy cyborgami. O tym, do jakich wniosków prowadzi to twierdzenie, rozmawialiśmy w audycji "Rachunek myśli".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skąd pochodzi ten głos? "Więź" o sumieniu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 20:18
- Z jednej strony zastanawiamy się nad społeczną rolą sumienia, z drugiej: wiążemy to pojęcie z kwestiami teologicznymi - opowiadał Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny "Więzi", o głównym temacie najnowszego numeru kwartalnika.
rozwiń zwiń